Filtrele

İlan Tipi
Kiracılı
Şehir

Satılık Kira Getirili Site Dairesi

Ana Sayfa » Satılık Kira Getirili Site Dairesi

Aramanız İçin İlan Bulundu / Tarihe Göre En Yeni İlanlar Gösteriliyor

1

Satılık Kira Getirili Site Dairesi

Satılık kira getirili site dairesi cazip bir yatırım aracı olabilir. Bu yatırım, konut ihtiyacı olan ailelere hitap ediyor. Site dairesi kiralamayı genelde çocuklu aileler tercih ediyor. Sosyal ortam, ortak alanlar, otopark alanları site dairesi kiralamayı cazip hale getiriyor.

Gayrimenkul yatırımı için site dairesi alıyorsanız ya kiracısız alacaksınız ve kiraya vereceksiniz. Yada içinde kiracısı olan bir daire alıp var olan kira kontratı ile devam edeceksiniz. Kiracılı site dairesi satın almanın avantajı gerçek kira getirisini ve kiracının ödemelerini düzenli yapıp yapmadığını bilmek. Bu sayede yatırım riskiniz azalıyor.

Cazip Kira Getirili Satılık Site Dairesi Nasıl Bulunur

Yatırımınızı kiracılı bir site dairesine yapmak istiyorsanız detaylı arama seçeneklerinden kiracılı seçeneği aktif şekilde bütçenize uygun arama yapabilirsiniz. Çıkan sonuçları kira getirisine göre sıralatmak kendini en hızlı sürede amorti edecek yatırım alternatiflerini size gösterir. Kiracılı bir daireyi yatırım amacı ile satın alırken güncel kira kontratını inceleyin. Kiracı bu kontrata göre kira ödemeye devam edecek. Kira artış oranı bu kontrata göre yapılacak. Ayrıca bu dairenin kira rayicini öğrenmenizde de fayda var. Eski kiracı daireyi boşalttığında daire farklı bir rakamdan kiraya verilebilir. Bu rakam daha düşük de olabilir, daha yüksek de.

Kira Rayici Cazip Satılık Site Dairesi Nasıl Bulunur

Eğer kiracıyı kendiniz seçmek istiyorsanız detaylı arama seçeneklerinden kiracısız seçeneği ile arama yapın. Çıkan satılık site dairesi sonuçlarını kira getirisine göre sıralatın. Bu sayede kira rayici en cazip ev yatırım alternatifleri öncelikle karşınıza çıkacak. Bu dairelerin kira rayicini satıcı yazıyor. Daire belirtilen kira rayicinden kiraya verilir mi başka kaynaklardan da araştırın. Yakın bölgede çalışan emlak ofisleri, mahalledeki esnaf, sitede oturan komşular kira rayiçleri konusunda bilgili olabilir.

Yatırımlık Site Dairesinin Cazibesi

Site dairelerine kaliteli hayat yaşamak isteyenler kiracılar ilgi gösteriyor. Sosyal tesisler, güvenlik, otopark gibi özellikler sayesinde benzer bir apartman dairesinden daha yüksek rakamlara kiracı buluyor. Bu tür dairelere ilgi gösterenler genelde gelir seviyesi yüksek aileler oluyor. Bu sayede iyi kiracı bulmak kolaylaşıyor.

Dikkat Etmeniz Gereken Unsurlar

Yatırımlık site dairesi alırken dikkat etmeniz gereken unsurlardan birisi aidat. Bazı sitelerde daire tipine bağlı olarak yüksek aidatlar ödeniyor. Bazen aidatlar metrekareye göre, bazen daire tipine göre belirleniyor. Kiracılar kira tutarı ve aidatı beraber hesaba katıyorlar. Aidatı yüksek olan bir siteye kiracı çekmek için kira tutarını düşük tutmak zorunda kalabilirsiniz.

Sonuç olarak emlak yatırımınızı kiracılı site dairesine yapmak istiyorsanız satılık daireleri kriterlerinize uygun süzün. Almaya niyetlendiğiniz gayrimenkulün bilgilerinin doğruluğunu sorgulayın. Doğru inceleme sonrasında yüksek kira getirili emlak yatırımı hem kısa hem uzun vadede herkesi mutlu ediyor.

Kiragetiren.com'da yer alan tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Kiragetiren.com hiç bir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.