Filtrele

İlan Tipi
Kiracılı
Şehir

Satılık Kira Getirili Plaza

Kira getirili plaza cazip bir gayrimenkul yatırımı olabilir. Gayrimenkul yatırımından iyi sonuç elde etmek için bugünü olduğu kadar geleceği de göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Yatırım amaçlı plaza seçerken dikkat etmeniz gereken faktörler :

Lokasyon : Plazanın bulunduğu bölge kiracıların tercih edecekleri bir bölge olmalı

Ulaşım : Plazanın toplu ulaşıma yakın olması çalışanların daha kolay gelip gitmesini, daha çok kiracı tarafından tercih edilmesini sağlar. Dolayısı ile daha yüksek kira getirebilir. Ana arterlere, caddeye, toplu ulaşıma yakınlık önemli olabilir.

Bölgenin gelişim potansiyeli : Devletin ve özel sektörün büyük kurumlarına yakın olması, yada bu kurumların bölgeye gelmesi aldığınız plazanın gelecekte daha çok değerlenmesini sağlayabilir.

Teknolojik altyapı : Şirketlerin çalışmalarını kolaylaştıran verimliliği arttıran bir altyapı kiracılar tarafından tercih sebebi olacaktır. Bu altyapı için yüksek kira verecek kiracılar olabilir.

Otopark : Bazı işyerinde çalışanlarının çoğu toplu ulaşım kullanırken, bazı işyerinde çalışanlar kendi araçları ile gelip gidiyor. Satın alacağınız plazanın hangi kiracı tipine hitap ettiğini göz önünde bulundurun.

Sosyal donatılar : Bazı çalışanlar ve patronlar için sosyal imkanlar çok önemli olabiliyor.

Satın alacağınız plazanın kira getirisini ve kira rayicini göz önünde bulundurarak hızlı amorti edecek bir bina bulabilirsiniz. İçinde hazır kiracısı olan bir plaza size yatırımınızı geri ödemeye hemen başlayabilir. Kira rayicine göre sıraladığınız gayrimenkullerden yukarıdaki kriterleri dikkate alarak seçeceğiniz yatırımlar da cazip olabilir. Kira rayici satıcılar tarafından belirtilmektedir. Kira rayicinin piyasa gerçekleri ile uyumlu olduğunu kontrol etmeniz faydalı olacaktır.

Kiragetiren.com'da yer alan tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Kiragetiren.com hiç bir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.