Filtrele

İlan Tipi
Kiracılı
Şehir

Satılık Kira Getirili İşyeri

Ana Sayfa » Satılık Kira Getirili İşyeri

Aramanız İçin İlan Bulundu / Tarihe Göre En Yeni İlanlar Gösteriliyor

1

Satılık Kira Getirili İşyeri

Kira getirili işyeri pek çok gayrimenkul yatırımcısının gözdesi olmaya devam ediyor. Ticari gayrimenkuller genelde yatırımı daha kısa sürede geri ödüyor. Ayrıca uzun vadede masrafları daha az oluyor. İşyerleri genelde uzun vadede konutlardan daha fazla değer kazanıyor.

Yatırım amaçlı işyeri seçerken dikkat etmeniz gereken faktörler :

Lokasyon : Bir gayrimenkulde değiştiremeyeceğiniz tek faktör lokasyon. Varolan bir binayı yıkıp yerine çok farklı bir bina dikebilirsiniz. Binanın içinde oda, tuvalet sayısını değiştirebilirsiniz. Asma kat çıkarak kullanım alanını büyütebilirsiniz. Ancak lokasyonunu değiştiremezsiniz. Bu nedenle işyeri yatırımınızı yaparken konuma dikkat edin. Nüfusun yoğun olduğu bölgeler işyerleri için daha caziptir. Ayrıca yakın gelecekte nüfusun yoğunlaşacağı bölgelerde işyerlerinin değeri hızlı şekilde yükselebilir.

Araç ve yaya trafiği : Araç ve yaya trafiğinin yoğunluğu müşteri ve iş potansiyelini arttırır. Bu sayede kiracı bulmanız kolaylaşır. Yüksek kira ödemeye istekli kiracılar artar.

Ulaşım imkanları : Hem işyerinde çalışanlar için, hem de müşteriler için ulaşım imkanları önemli bir faktör. İşyenin sektörüne göre ne tür ulaşım imkanlarının gerekli olduğunu değerlendirin. Ulaşım imkanları arttıkça prim potansiyeli de artar.

Otopark : Önünde otopark alanı olan bir işyeri pek çok işletme için daha yüksek kira ödemeyi haklı kılar. Önünde otoparkı olmayan yerler için yakın çevredeki otopark alanları da cazip olabilir.

İşyerinin fiziksel yapısı : İşyerinin tavan yüksekliği, orta alandaki kolon sayısı, cephe genişliği, cazibesini etkileyen faktörler. Fiziksel cazibesi yüksek bir yer daha yüksek kirayı hak eder.

Ekstra özellikler : Önemli bir kuruma yakınlık, manzara, profesyonel mutfağa uygun baca gibi özellikler işyerine ayrı bir değer katabilir. Bu özellikler sayesinde hızlı kiralanması mümkün olabilir.

Tapusu : Mülkün tapusunun kat mülkiyeti olması, iskanlı olması satmak istediğinizde çok daha hızlı satmanızı sağlar.

Kiragetiren.com'da yer alan tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Kiragetiren.com hiç bir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.