Filtrele

İlan Tipi
Kiracılı
Şehir

Satılık Kira Getirili Büro Ofis

Ana Sayfa » Satılık Kira Getirili Büro Ofis

Aramanız İçin İlan Bulundu / Tarihe Göre En Yeni İlanlar Gösteriliyor

1

Satılık Kira Getirili Büro Ofis

Satılık kira getirili büro ve ofisler cazip bir gayrimenkul yatırımı olabilir. Gayrimenkul yatırımından iyi sonuç elde etmek için bugünü olduğu kadar geleceği de göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Yatırım amaçlı ofis seçerken dikkat etmeniz gereken faktörler :

Lokasyon : Ofisin bulunduğu bölge kiracıların tercih edecekleri bir bölge olmalı

Kolay ulaşım : Toplu ulaşıma yakın olması çalışanların daha kolay gelip gitmesini, daha çok kiracı tarafından tercih edilmesini sağlar. Dolayısı ile daha yüksek kira getirebilir. Ana arterlere, caddeye, toplu ulaşıma yakınlık önemli olabilir.

Bölgenin gelişim potansiyeli : Devletin ve özel sektörün büyük kurumlarına yakın olması, yada bu kurumların bölgeye gelmesi aldığınız ofisin ileride daha da değerlenmesini sağlayabilir.

Teknolojik altyapı : Şirketlerin çalışmalarını kolaylaştıran verimliliği arttıran bir altyapı kiracı adayları tarafından tercih sebebi olacaktır. Bu altyapı için daha yüksek kira verecek kiracılar çıkabilir.

Otopark imkanı : Bazı işyerinde çalışanlarının çoğu toplu ulaşım kullanırken, bazı işyerinde çalışanlar kendi araçları ile gelip gidiyor. Satın alacağınız ofisin ne tür kiracıya hitap edeceğini göz önünde bulundurun.

Projesi : Satın aldığınız yer ofis (işyeri) olarak mı projelendirilmiş öğrenin. Tapuda konut olarak gözüken bazı gayrimenkuller bazı meslek grupları tarafından ofis olarak kullanılabiliyor. Tapuda işyeri olarak gözükmesi daha geniş kiracı adayına hitap etmesini sağlar.

Sosyal donatılar : Bazı ofisler çalışanlar için çeşitli sosyal tesisler sunuyor. Kiracının profiline bağlı olarak bu bu tesisler satın aldığınız ofisin cazibesini arttırabilir.

Aidat : İşyeri kiralama kararını etkileyen faktörlerden biri de aidat. Yüksek aidat tutarını telafi etmek için daha düşük kiraya razı olmak zorunda kalabilirsiniz.

Satın alacağınız ofisin kira getirisini ve kira rayicini göz önünde bulundurarak hızlı amorti edecek bir yatırım bulabilirsiniz. İçinde hazır kiracısı olan bir ofis yada büro size yatırımınızı geri ödemeye hemen başlayabilir. Kira rayicine göre sıraladığınız gayrimenkullerden yukarıdaki kriterleri dikkate alarak seçeceğiniz yatırımlar da cazip olabilir. Kira rayici satıcılar tarafından belirtilmektedir. Kira rayicinin piyasa gerçekleri ile uyumlu olduğunu kontrol etmeniz faydalı olacaktır.

Kiragetiren.com'da yer alan tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Kiragetiren.com hiç bir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.