top of page
  • Writer's pictureGöktuğ Beşer

Hangi Sunum Dosyası ile Hangi İtirazlar KarşılanırGayrimenkul firmalarının kullandığı sunum dosyaları aynı zamanda portföy alma görüşmelerinde itirazları karşılamak için de faydalı. Yetki alma görüşmesinde aşağıdaki itirazları karşılarken hazırladığımız dosyalar bize yardımcı olur. Hangi sunum dosyasını hangi itirazı karşılamakta kullanabiliriz bir bakalım..

Hizmet bedeliniz çok yüksek, indirim yapın

Tanıtım dosyası, müşteri yorumları sayfası

  • Ahmet bey bu sayfada yorumlarını gördüğünüz eski müşterilerimden de indirim isteyenler oldu ama hepsi tam hizmet bedeli ödedi. Ve gördüğünüz gibi hepsi mutlu oldular. İsterseniz size bu müşterilerin telefon numaralarını verebilirim. Onlarla konuşmak ister misiniz?

Siz tam komisyon alıyorsunuz. Diğer danışmanlar indirim yapacaklarını söylediler..

Tanıtım dosyası, satıldı/kiralandı sayfası

  • Ahmet bey ben bu bölgenin uzmanıyım ve gördüğünüz gibi burada pek çok satış yaptım. Diğer danışmanlar burada ne kadar işlem yaptıklarını size gösterdiler mi?

Pazarlama planı dosyası, pazarlama aktiviteleri

  • Ahmet bey gördüğünüz gibi 24 maddelik bir satış planım var ve ofisim ile bu bölgede çok başarılıyız. Ben tam hizmet veriyorum ve tam hizmet bedeli alıyorum. Diğer danışmanlar pazarlama planı olarak size ne sundular?

İlerleme raporu örneği

  • Ahmet bey gördüğünüz gibi yapacağımı beyan ettiğim her şeyi yapıyorum. Diğer danışmanların pazarlama planını tam olarak uyguladıklarından emin misiniz?

Ben sözleşme imzalamak istemiyorum..

Tanıtım dosyası, hizmet taahüddü sayfası

  • Ahmet bey ben ben size vereceğim hizmetler için bir taahüdde bulunuyorum ve altına imzamı atıyorum. Eğer burada saydığım hizmetleri yerine getirmez isem sözleşmeyi feshetme hakkına sahipsiniz.

Sizin sözleşmeleriniz 3-4 aylık. Benim o kadar zamanım yok, bir ay içinde satmam lazım..

Rakip pazar analizi dosyası, alıcıların ödemeyi kabul ettiği fiyatlar sayfası

  • Ahmet bey alıcıların ödemeyi kabul ettiği fiyatları ve satışların ne sürede gerçekleştiğini beraber inceledik. Ben pazarlama aktivitelerimiz sonucunda gelen bütün teklifleri size ileteceğim. Beklemek ya da ilk gelen teklifleri kabul etmek tabi ki sizin kararınız olacak.

Ben bu mahalledeki bütün emlakçılarla çalışmak istiyorum..

Tanıtım dosyası, ofis danışmanları sayfası / Pazarlama planı dosyası, ofis danışmanları sayfası

  • Ahmet bey gördüğünüz gibi ofisimizde 40 danışman var. Hepsinin alıcıları var. Bir iş hanında 40 emlakçı olduğunu ve hepsinin sizin için çalıştığını düşünün. Çok satıcılı tek yetkili sistemimiz sayesinde bu 40 danışmanın hepsinin alıcılarından faydalanacağız.

Pazarlama planı dosyası, etik çalışan emlak firmaları sayfası

  • Ahmet bey gördüğünüz gibi çok satıcılı tek yetkili sistemimiz sayesinde mahalledeki emlakçılarla çalışacağız. Çok satıcı sistemimize dahil etmemi istediğiniz özel biri var mı?

Satılabilir fiyat çok düşük, amacınız yorulmadan evi satmak..

Rakip pazar analizi dosyası, alıcıların ödemeyi kabul ettiği fiyatlar sayfası

  • Ahmet rakip pazar analizinde bu fiyat seviyelerinden evlerin ne sürede satıldıklarını gördünüz. Eğer bu fiyatlar çok düşük olsaydı bu dairelerin satışları bu kadar zaman almazdı.

Örneklerde gördüğünüz gibi sunum dosyaları portföy sahibinin pek çok itirazını karşılamakta kullanılabilir. Yeni portföyünüz hayırlı olsun 🙂

8 views0 comments
bottom of page