Tahliye Taahhüdü Örneği

Ana Sayfa » Blog » Tahliye Taahhüdü Örneği
Kiragetiren Editör Kiragetiren Editör

2 sene önce

307 kişi okumuş

Favorilere Ekle Tüm Yazıları
Tahliye Taahhüdü Örneği

Tahliye taahhüdü önceden belirlenen bir tarihte kiracının tahliyesini sağlayan bir belge. Kiracıya imzalatılan taahhütte tahliye tarihi açık olarak belirtilmelidir, yoksa geçersiz olur. Kira kontratı ile tahliye taahhüdü tarihi birbirine yakın tarihlerde olur ise kiracının bu imzayı zorunluluktan atmış olabileceği nedeni ile geçersiz sayılabilir. Eğer kiracı gayrimenkulü ilgili tarihte boşaltmaz ise taahhüt tarihinden itibaren bir ay içinde tahliye davası açılması veya bu süre içinde icra takibi yapılması gerekir.

Tahliye Taahhüdü Örneği

Halihazırda kiracı olarak ikamet etmekte olduğum Ahmet Mahallesi, Mehmet Sokağı, no:7/24 İstanbul adresindeki apartman dairesini hiçbir ihbara gerek kalmadan 20 Aralık 2020 tarihinde kendi rızam ile tahliye edeceğimi, boş ve sağlam  şekilde dairenin anahtarlarını teslim edeceğimi beyan ve taahhüt ederim. Kira kontratında adı geçen mal sahibi Ahmet Mehmetoğlu’nun icrai takibata geçmesi durumunda yapacağı bilumum masrafları ve tahliyeyi geciktirmemden dolayı uğrayacağı zarar ve ziyanları hiçbir ihtar, ihbar ve hükme gerek kalmadan derhal nakden ve
peşinen ödeyeceğimi beyan kabul ve taahhüt ederim.

Tarih :

Ad Soyad :

İmza :

Tahliye Taahhüdünün Geçerlilik Şartları

Tahliye taahhüdünün geçerli olması için

  1. Yazılı şekilde verilmiş olması gerekir, sözlü taahhüt geçerli değildir.
  2. Bizzat kiracı veya yasal temsilci tarafından verilmiş olmalıdır
  3. Kesin bir tarih belirtilmiş olmalıdır. Tarihi belirli olmayan sadece kiralananı tahliye edeceğini belirtir beyanlar geçerli değildir
  4. Tahliye taahhüdü serbest iradeyle verilmelidir. Kira kontratı ile beraber imzalatılan taahhüt geçerli değildir.

Uygulamada pek çok tahliye taahhüdü kira sözleşmesiyle birlikte imzalatılıyor. Tahliye taahhüdüne ileri bir tarih yazılarak sanki kira kontratından sonraki bir tarihte imzalanmış görüntüsü yaratılıyor. Kira sözleşmesi imzalanmadan önce veya imzalandıktan hemen sonra tahliye taahhüdü veren kiracı bu taahhüdün geçersizliğini sağlamak için derhal kiralayana noter aracılığı ile ihtar çekerek geçersizliğini sağlayabilir.

Tahliye Taahhüdü PDF örneği

Tahliye Taahhüdü  PDF Örneği indirmek için tıklayın

Tahliye Taahhüdü Word örneği

Tahliye Taahhüdü DOC Örneği indirmek için tıklayın

Yazar Hakkında

Kiragetiren Editör

Kiragetiren Editör Sitemizdeki bilgiler size yardımcı olmak için derlenmiştir. Bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçla kullanılmasından doğabilecek zararlardan Kiragetiren.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

Kiragetiren.com'da yer alan tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Kiragetiren.com hiç bir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.