Ön Sunum Dosyası Nasıl Hazırlanır

Ana Sayfa » Blog » Ön Sunum Dosyası Nasıl Hazırlanır
Emlak Eğitimleri Emlak Eğitimleri

2 sene önce

4445 kişi okumuş

Favorilere Ekle Tüm Yazıları
Ön Sunum Dosyası Nasıl Hazırlanır

Ön sunum dosyası nasıl hazırlanır sorusunu Tam Nokta Gayrimenkul’ün örnek ön sunum dosyası ile yanıtlayalım. Ece Bilir’in katkıları ile hazırlanan dosyayı sözleşme alma öncesi görüşmede vereceksiniz. Bu dosya sayesinde gayrimenkul sahiplerinden ikinci randevuyu (Sözleşme alma randevusu) almanız kolaylaşacak. Yüzyüze görüşme için nasıl randevu alabileceğinizi ve gelebilecek itirazları nasıl karşılayacağınızı “Sahibinden Satılıklardan Randevu Telefonda Nasıl Alınır” yazısından öğrenebilirsiniz. Örnek ön sunum dosyasını indirme bağlantısı bu yazının sonunda bulunuyor.

Ön Sunum Dosyası Kapak Sayfası

GAYRİMENKULÜNÜZÜ ECE UĞUR ARACILIĞI İLE SATMANIN – KİRALAMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

İŞTE CEVAPLARI..

Kapakta soru sormanın faydası merak uyandırarak dosyanın okunma oranını arttırması. Kapakta ayrıca;

 • Pozitif enerji veren ve gülümseyen profesyonel resminiz
 • Telefon numaranız
 • Ofis markanız
 • Ofis adresiniz
 • İşinizi ve uzmanlık bölgenizi gösteren bir resim yada görsel

olacak. Resminiz ve telefon numaranız ön planda olsun. Çalıştığınız marka geri planda kalsın. Amacınız potansiyel müşterilerin sizi hatırlaması. Bu amaçla kendi adınızı ve resminizi ön plana çıkartmanız gerekiyor.

Size Sunacağım Faydalar Sayfası

Sayın Mülk Sahibi;

Bu dosyanın içerdiği bilgilerin, gayrimenkulünüzün satış sürecinde kafanızda  oluşacak soruların cevaplarını bulmak üzere size yardımcı olacağına ve  beklentilerinizi karşılayacağına inanıyorum.

Öncelikle gayrimenkulünüzü en uygun fiyata, en kısa zamanda satmayı  hedefleyen, hukuksal sorunlardan uzak ve yaşayabileceğiniz rahatsızlıkları en aza indiren, etik,  ilkeli ve tutarlı bir profesyonel gayrimenkul danışmanı
ile çalışmak ister misiniz ?

Benim için sizler bir müşteriden öte ve yaşanabilecek sorunları birlikte aşacağımız  bir yol arkadaşı olacaksınız.

Bu nedenle temel ilkem; geleceğe yönelik güven ve dostluk temeline dayanan bu  anlayışın tüm yaşamımız boyunca sürdürülmesi olacaktır.

Bu anlayışla yola çıkarak gayrimenkulünüzün satışını sizin için sorunsuz ve sizi  mutlu kılacak bir süreç haline getirmeyi hedefliyorum.

Sizinle aramızda oluşan dostluğumuz ve sizin mutluluğunuz benim başarım  olacaktır.

Saygılarımla

Ofisim Profesyoneldir Sayfası

1985 yılında kurulan TURYAP batıdaki örneklerine uygun çağdaş emlakçılık modelini ülkemizde hizmete sunmuştur. Bugün Türkiye‘de ve dünyanın çeşitli noktasın da hizmet sunan 250 ye yakın TURYAP ofisi, merkezi konumu, modern görünümü, uzman personeli ve standart çalışma esaslarıyla yüz binlerce emlağın el değiştirmesine aracılık etmektedir.

TURYAP Temsilcileri insanların yaşamsal bir karar almalarına bilgi ve deneyimleriyle rehberlik eden, işinin gerektirdiği eğitime sahip, doğruluk ve dürüstlüğü ilke edinmiş, gayrimenkul danışmanlığı öncesi de bir uzmanlığı olan profesyonellerdir.

TURYAP her türden değişme ve gelişmeye çok çabuk uyum sağlayacak dinamik bir yapıya sahiptir. Yalnız ofisleriyle değil, binlerce satılık-kiralık portföyün bulunduğu web sitesiyle de müşterilerine ulaşarak, gayrimenkul sektöründe yeni bir çağ başlatmıştır.

Hızla gelişen değişen sektörde 35 yıllık tecrübesi ile TURYAP yeni model çalışma ilkeleriyle TAM NOKTA’yı hayata geçirmiştir. Tam Nokta, öncelik olarak gerekli mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri esas alan bir gayrimenkul pazarlama markasıdır.

Gayrimenkul Danışmanınız Kimdir Sayfası

ECE UĞUR KİMDİR?

 • 1995 Yılında İstanbul’da doğdum.
 • 2017 Yılında Tahincioğlu iş hayatima başladım
 • 2017 2019 arasi Alman Center’ da satış müdürü olarak 2 yıl çaliştim
 • 2019 Yılında TAM NOKTA Turyap bünyesinde işe başladım.
 • 3 Yıldır profesyonel Gayrimenkul Danışmanı olarak çalışmaya devam ediyorum.

ECE UĞUR VE TAM NOKTA TURYAP SİZİN İÇİN NE YAPAR ?

Satılmasına, kiralanmasına karar verdiğiniz mülklerinizi sizin için en doğru müşteri ve en doğru fiyat politikası ve 20 danışmanı ile sürecin sorunsuz gerçekleşmesini sağlar.

Saygılarımla

ECE UĞUR

Yetkili Çalışırım, Profesyonelim Sayfası

SAYIN DANIŞANIM ;

Kalabalığın ve satışın ötesinde size yol göstermek , ideal evinizi bulmak için buradayım. Güzel yatırımlar ve size uygun bir ev daima var. Arzularınız üzerine ince ayrıntılı araştırmalar yapılarak hayatınızın sonraki bölümü başlıyor.

UNUTMAYIN ! PROFESYONEL VE YETKİLİ BİR GAYRİMENKUL DANIŞMANI ASLA KAYBOLMAZ.

Gerçek değeri yaratmak ve hayalinizdeki ev için benimle iletişime geçin.

Biz Bildiğiniz Emlakçılardan Değiliz Sayfaları

Bu sayfalarda ofisinizin resimlerini, aldığınız eğitimleri, siz sıradan emlakçılardan ayıran özellikleri resimler ile aktaracaksınız.

emlak ofisinin verdiği eğitimleri gösteren ön sunum dosyası sayfası

Ofisimiz Farklıdır Sayfaları

Bu sayfalarda ofisinizi sıradan emlakçılardan ayıran resimleri paylaşabilirsiniz.

En Son Yaptığım İşlemler Sayfası

Bu sayfada uzmanlık bölgenizde yaptığınız satış ve kiralamaları resimleri ve adresleri ile paylaşacaksınız. Satıldı ve Kiralandı tanıtımları en etkili tanıtımlar arasında. Mülk sahipleri sonuç alan danışmanlar ile çalışmayı seviyorlar. Eğer yeni bir danışmansanız ve hiç satışınız, kiralamanız yok ise ofisinizin satış ve kiralamalarından faydalanabilirsiniz. Bu işlemler için sattım, kiraladım demek yerine sattık, kiraladık diyebilirsiniz.

Ön sunum dosyasında olması gereken satıldı kiralandı sayfası

Hizmet Taahhüt Sayfası

TAM NOKTA ve ECE UĞUR ile imzalayacağınız sözleşmeye dayalı olarak ; TAM NOKTA ve ECE UĞUR, gayrimenkulünüzü en etkili biçimde pazarlamak için aşağıdaki hizmetleri sağlamayı taahhüt eder.

1. Gayrimenkulünüzün satış eylem planı kapsamında;

 • Gayrimenkulünüzün en etkili ortamlarda tanıtımının yapılması
 • Gayrimenkulünüzün veri tabanımızdaki uygun alıcılara ve gayrimenkulünüzle ilgili soru soran alıcı adaylarına tanıtılması
 • Gayrimenkulünüzün internette, sosyal ağlarda ve şirketimizde sürekli olarak tanıtılması

2. Fiyat Tayini:

 • Gayrimenkulünüzün tüm özelliklerinin ortaya koyulduğu ve bölgedeki benzer özelliklere sahip tüm diğer satılık emsallerle kıyaslamasının yapıldığı kapsamlı yazılı ve detaylı bir Pazar araştırması hazırlanması
 • Gayrimenkulünüzün , özellikleri son dönemde satılmış diğer emsalleriyle kıyaslanarak , rekabetçi olabilmek için doğru fiyat belirlenmesi

3. Gayrimenkulünüzü (gerekiyorsa) satışa en iyi nasıl hazırlayabileceğiniz konusunda danışmanlık

 • Mülkünüzün alıcılar gözündeki değerini yükseltmek için yapılması gerekenler konusunda danışmanlık yapılması
 • Uygun gördüğünüz düzenlemeler için yapılması gerekenler ile ilgili doğru çözüm ortaklarının sunulması

4. Gayrimenkulünüzün fotoğraflanması

 • Uygunsa, gayrimenkulünüzün bütün olumlu özelliklerini yansıtır şekilde fotoğraf veya video çekimi yapılması
 • Dijital ortamda mülkünüzü gören alıcı adayları gözünde mülkünüzü diğer kötü fotoğraflı mülklerin önüne çıkarılması

5. Mülkünüzün Afişlenmesi

 • Mülkünüzün uygun yerlerine ve cephelerine , satılık afişlerin asılması ( TAM NOKTA tabelası alıcılar için ciddi bir mıknatıs görevi yapmaktadır )

6. Alıcı Kayıt ve Takibi

 • Alıcılarla ilgili bilgilerin ve alıcıların gayrimenkulünüz hakkındaki görüşlerinin kaydedileceği basit bir form olan ev gösterme formu sayesinde ziyaretlerin kontrol altında tutulması

7. Mülkünüzün , takımıma ve diğer TAM NOKTA‘lılara ve diğer gayrimenkul profesyonellerine tanıtımı

 • Gayrimenkulünüzün ofisimdeki (tümgayrimenkul danışmanlarına) satış ekibime, TAM NOKTA’ın diğer ofislerindeki meslektaşlarıma ve uygunsa diğer gayrimenkul şirketlerine ve rakip şirketlerde çalışan gayrimenkul danışmanlarına tanıtılması (Gayrimenkulünüze en uygun alıcı, bunlardan herhangi birinden gelebilir)

8. Gayrimenkulünüzün internette tanıtılması

 • Günümüz teknoloji çağında, internet siteleri pek çok alıcının araştırma yapmaya başladığı kanaldır . Mülkünüz tamnokta.com.tr nin yanısıra en çok alıcının ziyaret ettiği hurriyetemlak.com, sahibinden.com kiragetiren.com gibi web sitelerinde aktif bir şekilde yayınlanacaktır

9. Alıcıya finansman konusunda yardımcı olunması

 • Gerekiyorsa alıcıya finansman olanakları konusunda yardımcı olabiliyoruz. Finansman, genellikle alıcının gayrimenkulü satın alıp alamayacağının belirleyicisi olmaktadır.

10. Gayrimenkulünüzü satmak için yapılan bütün çalışmalar

 • Hakkında düzenli olarak , haftada 1 sözlü , her 4 haftada 1 yazılı olarak gayrimenkulün satılması için yapılmış tüm faaliyetler, alıcı ziyaretleri, tanıtım ve reklam çalışmaları, gayrimenkulünüzü görmüş olan alıcıların geri bildirimleri, vs. hakkında bilgiler içeren yazılı bir raporla bilgilendirilmeniz.

11. Gayrimenkulünüze gelen bütün tekliflerle ilgili işlemlerin yapılması, fiyat ve koşullar hakkındaki pazarlık sürecinin yönetilmesi

 • Aracı olarak üstlendiğimiz görev, teklif ve sözleşme süreçlerini kolaylaştırmaktadır.

12. Gayrimenkulün satış ve tapu işlemleri için gerekli tüm idari işlerin ve formalitelerin takibinin yapılması

Tarih : …./……./2020
Adı-Soyadı : ECE UĞUR
İmza :

Ön Sunum Dosyasının Sözleşme Almaya Faydası

Yetki belgesi görüşmesinde bu sayfa çok işinize yarayacak. Pazarlama planınızı sunumundan ve Rakip Pazar Analizi sununumdan sonra mülk sahibinin itirazlarını karşılayacaksınız. İtirazlarını doyurucu şekilde karşıladıktan sonra bu sayfayı açıp tarih ve imza atacaksınız. İmzalı olarak mülk sahibine vereceksiniz. Sonra yetki belgenizi uzatıp ona imza isteyeceksiniz.

Örnek Ön Sunum Dosyası

Örnek Ön Sunum Dosyasını indirmek için tıklayın

 

Yazar Hakkında

Emlak Eğitimleri

Emlak Eğitimleriemlakegitimler@gmail.com

Kiragetiren.com'da yer alan tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Kiragetiren.com hiç bir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.