Linkedin’de Ön Plana Nasıl Çıkılır

Ana Sayfa » Blog » Linkedin’de Ön Plana Nasıl Çıkılır
Linkedtips Linkedtips

2 sene önce

594 kişi okumuş

Favorilere Ekle Tüm Yazıları
Linkedin’de Ön Plana Nasıl Çıkılır

Linkedin’de ön plana çıkmak size daha çok iş getirir. Sizinle daha çok kişi iletişime geçer ve bu iletişimleri sonuç alacağınız süreçlere dönüştürmek çok daha kolaylaşır. Linkedin’de ön plana çıkmak için kullanabileceğiniz bu taktikler sizi daha görünür yapacaktır.

Profilinizi Anahtar Kelimelere Göre Düzenleyin

Linkedin aramalarında ön plana çıkmak için profilinizi anahtar kelimelere göre düzenleyin. Bu anahtar kelimeler sizin uzmanlık bölgeniz ve uzmanlık konularınız olabilir. Sonuçta sizi bulacak kişilerden size portföy gelmesini yada alıcı gelmesini istiyorsunuz.

Profil Resminiz Profesyonel Olsun

Resminiz sizin hakkınızda ilk izlenim oluşturacak. Profesyonel olduğunuzu göstermek istiyorsanız fotoğrafınız da profesyonel olsun. Arka planınız karmaşık olmasın. Gülümsemeniz enerjinizi yansıtsın.

Arka Plan Resminiz Sizi Desteklesin

Arka plan resminiz sizin profesyonelliğinizi ve uzmanlığınızı desteklesin. Çalıştığınız bölge, uzmanlık alanınızı yada aldığınız eğitimleri gösteren bir resim sizin imajınızı destekleyecektir. Arka plan resminiz bölgenizi anlatan bir fotoğraf da olabilir, bilgisayarda yapılmış sizin profesyonelliğinizi gösteren bir resim de.

Etkileyici Başlık Kullanın

Başlık yazınız kısa ve öz olarak sizin iş hayatınızda iş ortaklarınıza sunacağınız faydayı özetlesin. Asansör cümlesi nedir ve nasıl olmalıdır araştırın. Başlığınız çok iyi bir asansör cümlesi olmalı. Asansör cümlesi karşınızdaki kişiye neden sizinle çalışması gerektiğini kısa ve etkili şekilde aktarır.

Sektörünüzü Ekleyin

Çalıştığınız sektörü Linkedin profilinize ekleyerek sektörünüzle ilgili aramalarda daha çok gözükün. Sonuçta sektörünüzde ön plana çıkmak istiyorsunuz. İlgisiz aramalarda çıkmanın size pek bir faydası olmayacaktır.

Adresinizi Ekleyin

Linkedin’e adresinizi sadece şehir olarak girmeyin. Semti de ekleyin. Bu sayede bölgesel aramalarda ön plana çıkın.

URL Adresinizi Oluşturun

Linkedin URL adresinizi ingilizce karakterler ile isminize uygun şekilde oluşturun. Bu sayede daha görünür ve bulunur olacaksınız.

Örnek : Ahmet Mehmetoğlu

linkedin.com/in/ahmetmehmetoglu yada linkedin.com/in/ahmet-mehmetoglu

Tecrübelerinizi Ekleyin

Geçmiş deneyimlerinizi detaylı şekilde yazın. Yaptığınız işlerde nelerden sorumlu olduğunuzu yazarak tecrübelerinizi de gösterin. İş ortaklarınıza vaat ettiğiniz faydayı sağlayacak altyapıya sahip olduğunuzu gösterin.

Etkileyici Bir Özet Oluşturun

Kendinizi ve yaptığınız işi anlattığınızı etkili bir özet insanların sizinle iletişime geçmek ve beraber çalışmak isteklerini arttıracaktır. Özet kısmında da bölgenizi ve uzmanlığınızı anlatan anahtar kelimeler kullanın ki bu konulardaki aramalarda Linkedin’de ön plana çıkın.

İşin Özeti

Linkedin’de başarılı olmak istiyorsanız tutarlı ve sürekli olun..

  • Kendinizi Linkedin’de sürekli gösterin
  • Bağlantılarınıza değer sağlayan paylaşımlar yapın
  • Profilinizi sürekli güncelleyin ve geliştirin

Sık Yapılan Hatalardan kaçının..

  • Linkedin profilini oluşturup sonra unutup gitmeyin
  • Bir kaç paylaşımdan sonra pes edip paylaşım yapmayı bırakmayın
  • Profilini geçen zaman içinde güncelleyip geliştirmeyi unutmayın

Doğru oluşturulmuş ve gelişmelere göre güncellenen bir profil ile bağlantılara değer sağlayan paylaşımlar yaparak Linkedin’de ön plana çıkın.

Yazar Hakkında

Linkedtips

Linkedtips www.linkedtips.com LinkedIn Profesyonel Danışmanlık Hizmetleri

Kiragetiren.com'da yer alan tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Kiragetiren.com hiç bir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.