Her Emlakçının Cep Telefonunda Olması Gereken 12 Uygulama

Ana Sayfa » Blog » Her Emlakçının Cep Telefonunda Olması Gereken 12 Uygulama
Kiragetiren Editör Kiragetiren Editör

10 ay önce

1011 kişi okumuş

Favorilere Ekle Tüm Yazıları
Her Emlakçının Cep Telefonunda Olması Gereken 12 Uygulama

Her Emlakçının Cep Telefonunda Olması Gereken Uygulamalar

Emlak işi ile uğraşanlar genelde sürekli hareket halinde. Akıllı telefonlarımız sayesinde ofis bilgisayarında yaptığımız pek çok işi hareket halindeyken de yapabiliyoruz. Emlak sektöründe çalışanların cep telefonunda olması gereken bu uygulamalar zamanı çok daha verimli kullanmamızı sağlıyor. Emlakçı rehberi niteliğindeki bu uygulamalara göz atalım:

Contacts Journal CRM Müşteri İlişkileri Yönetim Uygulaması

Contacts Journal CRM bir müşteri takip programı. Bir emlakçının en önemli sermayesi elbetteki müşterileri. Potansiyel alcıları ve kiracıları takip etmek, portföy sahipleri ile iletişim içinde olmak bu işin olmaz ise olmazı. Contacts Journal CRM cep telefon uygulaması ile telefon defterinizdeki istediğiniz müşteriler ile olan iletişiminizi yönetiyorsunuz. Müşterilerinizle yaptığınız görüşmelerin özetini takip edebiliyorsunuz. Aranacak kişileri, yer gösterimlerini, randevularınızı yönetiyorsunuz. Randevular öncesi kurduğunuz alarmlar ile zamanınızı yönetmenizi sağlıyor. Uygulama ingilizce ve şimdilik sadece iPhone uygulaması var.

EmlakCep Müşteri İlişkileri Yönetim Uygulaması

İngilizcesi yeterli olmayanlar yada Android telefon kullananlar için Türkçe emlak müşteri takip programı. Önemli bir özelliği ise EmlakCep web sitesine satılık arıyorum, kiralık arıyorum isteği giren alıcıların ve kiracıların sizin portföylerinizle eşleşen istekleri size bildirmesi bu sayede daha çok işlem yapmanıza yardımcı olması. EmlakCep’e dilediğiniz kadar müşteri ya da mal sahibi telefon numarasını rehberinizden ya da son aramalardan ekleyebiliyorsunuz. Kira kontratlarının bitiş tarihi gibi uyarılar kurabiliyorsunuz.

Fizbot Dijital Asistan

Fizbot uygulaması Fisbo (for sale by owner) denilen sahibinden satılık gayrimenkulleri takip etmeye yarıyor. Sahibinden satılık gayrimenkuller emlakçılar için önemli bir portföy kaynağı. Bu kaynağı iyi değerlendirmek için iyi takip etmek gerekiyor. Fizbot uygulaması ilanları takip ediyor ve fiyat değişimlerini yakalıyor. İlan yayından kalkmış olsa bile geçmişteki hareketlerini, fiyat artış ve inişlerini görebiliyorsunuz bu sayede. Ayrıca başkasına ait bir ilanı iletişim bilgilerini değiştirerek kendi alıcınıza gönderme imkanı sağlıyor. İlanın başlık, açıklama ve iletişim bilgilerini değiştirme olanağı sunuyor. Önemli bir başka özelliği ise portföy almanıza destek olmak için rekabetle ilgili sunum dosyası hazırlaması. Yetki sözleşmesi alırken doğru fiyata iknada kullanabileceğiniz bir araç olarak öne çıkıyor.

İbbİmarSor İstanbul İmar Sorgulama Uygulaması

İstanbul İmar Sorgulama Uygulaması ile istanbul 1/5000 nazım imar planlarını ve 1/1000 imar planlarını haritalar üzerinden görebiliyorsunuz. Plan tadilatları, çevre düzeni planı, ön görünüm, geri görünüm ve etkilenme alanı, sit alanları, havza koruma kuşakları katmanlarınını haritaya ekliyebiliyorsunuz. Parsel ve adres ile arama yapabiliyorsunuz.

TapuSor Emlak Değerleme Uygulaması

TapuSor uygulaması ile ilgilendiğiniz bölgenin ortalama metrekare fiyatlarını görüyorsunuz. Son 24 ay içindeki değer değişimlerini takip ediyorsunuz. Konut, işyeri ve arsa kategorilerde değer tespitlerini online yaparak fiyat belirleme sürecini hızlandırabiliyorsunuz.

MixCam Ön ve Arka Kamera Video Kayıt

MixCam uygulaması cep telefonunun ön ve arka kamerasını aynı anda kullanarak fotoğraf ve video çekmenizi sağlıyor. Bir gayrimenkul tanıtım videosu çekerken kendinizi de videoya katmak için harika bir uygulama.  MixCam yalnız iOS 13 tabanlı XR, XS, XsMax ve iPhone 11’de çalışıyor.

iOS sürümü için tıklayınız.

TKGM Parsel Sorgulama

Türkiye’deki parselleri çeşitli kriterlerine göre sorgulayabiliyor ve haritadan konumlarını görebiliyorsunuz. Arsa ve arazi çalışan emlakçılar için büyük kolaylık

 

Yazar Hakkında

Kiragetiren Editör

Kiragetiren Editör Sitemizdeki bilgiler size yardımcı olmak için derlenmiştir. Bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçla kullanılmasından doğabilecek zararlardan Kiragetiren.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

Kiragetiren.com'da yer alan tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Kiragetiren.com hiç bir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.