Gayrimenkul Profesyonelleri İçin Etkin LinkedIn Kullanımı

Ana Sayfa » Blog » Gayrimenkul Profesyonelleri İçin Etkin LinkedIn Kullanımı
Linkedtips Linkedtips

2 sene önce

1562 kişi okumuş

Favorilere Ekle Tüm Yazıları
Gayrimenkul Profesyonelleri İçin Etkin LinkedIn Kullanımı

LinkedIn bugün 680 milyon kadar üye sayısıyla tüm dünyadan profesyonellerin yer aldığı iş dünyasının en büyük sosyal medya platformu. Etkin kullanıldığı takdirde birçok sektör için olduğu gibi gayrimenkul sektörü için de fazlasıyla fırsat barındırıyor. Bu yazıda LinkedIn’de bir gayrimenkul profesyoneli olarak dikkat edilmesi gerekenlere ve platformun fırsatlarından yararlanabilmek adına nasıl etkin kullanılabileceğine dair bilgilere değindik.

Gayrimenkul Profesyonelinin LinkedIn Profili Nasıl Olmalı

Önce bir gayrimenkul profesyoneli için profilin önemli bileşenlerine odaklanacağız. Çünkü LinkedIn profiliniz ve kişisel markanız, satış veya farklı profesyonel amaçlarla iletişime geçtiğiniz kişilerin muhakkak inceleyeceği ve sizinle bir iş ilişkisi kurma kararını etkileyecek yerlerin başında gelir.

 • Profil resminiz LinkedIn’deki kartvizitiniz gibidir. Görsel olarak sizinle ilgili ilk izlenimi yaşatır. Buradaki fotoğrafınızın profesyonel ve güncel olduğundan, size benzediğinden ve güven verici olduğundan emin olun.
 • Arka plan resmi ise profilinizdeki 2. Görsel olup yine ilk dikkat çeken kısımlardandır. Burada şirketiniz tarafından oluşturulan ortak bir marka görseli varsa onu kullanabilirsiniz. Yoksa sizi yansıtan, fazla karmaşık olmayan uygun bir görsel kullanabilirsiniz.
 • İsminizin hemen altında bulunan başlık kısmının yalnızca iş unvanınız olması gerekmez. Uzmanlıklarınızı ifade eden ve sizi tanımlayan önemli kelimelerle başlığınızı yaratabilirsiniz.

Emlak Sektöründe LinkedIn özelinde en çok kullanılan başlık örnekleri:

  1. Licensed Real Estate Professional (Lisanslı Gayrimenkul Profesyoneli)
  2. Licensed Real Estate Agent (Lisanslı Gayrimenkul Aracısı)
  3. Commercial Real Estate Consultant (Ticari Gayrimenkul Danışmanı)
  4. Commercial Real Estate Appraiser (Ticari Gayrimenkul Değerleme Uzmanı)
 • Hakkında bölümü profilinizin en önemli alanlarından biridir. Çünkü kendinizi doğrudan profesyonel olarak tanıtabileceğiniz ve pazarlayabileceğiniz yer burasıdır. Bu alan ayrıca, arama sonuçlarında üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacak önemli anahtar kelimeleri kullanmak için idealdir. Bu bölümde yetkinliklerinizi ve güçlü yönlerinizi öne çıkarmalı, okuyucuya kim olduğunuzu, sizi neyin farklı kıldığını ve profilinizi ziyaret eden kişilere neler sunabileceğinizi özetlemelidir. Bunları yaparken insanların sizinle iletişime geçmeye çekinmemesini sağlayan samimi cümleler kullanmalı ve potansiyel müşterilerinizin size ulaşabileceği iletişim bilgilerinizi muhakkak girmelisiniz.
 • Bir diğer önemli konu profil URL’nizdir. LinkedIn profilinizin internet ortamındaki adresini ifade eden bu linki ‘adsoyad şeklinde düzenlemeniz Google’da sizi aratan kişilerin LinkedIn profilinize ulaşmasını sağlar.
 • Profilinizdeki yetenekler kısmında 50 yeteneğinizin hepsini doldurmanızı tavsiye ediyoruz. Burası LinkedIn’deki en hızlı kazanımlardan birisidir. Bunu yapmak profil görünürlüğünüzü arttırır, başlık ve özet bölümlerinizin doğrulanmasına yardımcı olur, başkalarının yeteneklerinizi onaylamasına olanak sağlar. Ancak burada önemli olan yeteneklerinizin alakalı olması ve güncel kalmasıdır. Ara sıra yetenekler listenizi gözden geçirip güncellemeyi unutmayın.
 • Müşterilerinizden veya yöneticilerinizden tavsiyeler isteyip profilinize ekleyin ve bir satış profesyoneli olarak profilinizin güvenilirliğini arttırın.

Gayrimenkul Danışmanları için Örnek LinkedIn Profilleri

Gayrimenkul danışmanı Nilgün Yakan'ın ingilizce Linkedin profil kapak resmi

Gayrimenkul danışmanı Şaban Türker'in Türkçe Linkedin profil kapak resmi

Bu profiller linkedtips tarafından düzenlenmiştir.

LinkedIn’de profilinizi doğru şekilde doldurduktan sonra aktif bir kullanıcı olarak uzmanlığınızı kanıtlamalı, kişisel imajınızı sağlamlaştırmalı ve satış potansiyeli yaratmalısınız.

Yazar Hakkında

Linkedtips

Linkedtips www.linkedtips.com LinkedIn Profesyonel Danışmanlık Hizmetleri

Kiragetiren.com'da yer alan tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Kiragetiren.com hiç bir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.