Gayrimenkul Danışmanları Nasıl Daha İyi Dijital Pazarlama Yapabilir?

Ana Sayfa » Blog » Gayrimenkul Danışmanları Nasıl Daha İyi Dijital Pazarlama Yapabilir?

Gayrimenkul danışmanları nasıl daha iyi dijital pazarlama yapabilir, kendi markalaşmalarını nasıl kuvvetlendirebilir sorusu ile sık karşılaşıyoruz. Başarılı olmak isteyen danışmanlar burada bahsedilen 5 adımı uygulayarak daha fazla portföy toplayabilir, satışlarını arttırabilir.

1- Sosyal Medya

Sosyal medyada kendinizi doğru şekilde ifade ederek hedef hedef kitlenizi kendinize daha fazla çekebilirsiniz. Hem tasarımlarla, hem reklamlarla, hem de kendinizi ve portföylerinizi daha iyi anlatarak gayrimenkul danışmanı markanızı kuvvetlendirmeniz gerekiyor. Burada reklam yönetiminin yanında içerik yönetimi de son derece önemli. Facebook, Instagram ve Linkedin’i daha iyi yönetmeniz hem kişisel markanızı, hem de portföy toplama kabiliyetinizi güçlendirecektir. Sosyal medya paylaşım önerileri yazımız, yapabileceğiniz paylaşımlar hakkında size fikir verebilir.

2- Google Görsel Reklamlar

Google görsel reklamlardan faydalanarak hedef kitlenizin gözünde değerli bir konuma gelebilirsiniz. Örnek olarak Tepeören bölgesinde çalıştığınızı var sayalım; Tepeören bölgesinde yaşayan kişilere Milliyet, Sözcü, Bloomberg gibi farklı web sitelerinde, çeşitli YouTube kanallarında bannerlar ile kişisel reklamınızı yapabilirsiniz. Markalaşmanız bu sayede kolaylaşacaktır, portföy toplama kabiliyetiniz güçlenecektir. Aynı zamanda var olan portföylerinizi satabilirsiniz. Bunun için Google görsel reklamları çok iyi şekilde kurgulamanız gerekiyor.

3- YouTube ve Videolar

Pazarlamada başarılı olmanın en önemli noktalarından biri kendini doğru şekilde anlatmaktan geçiyor. YouTube bu konuda en önemli araçlardan biri. Eğer iyi bir gayrimenkul danışmanı olmak istiyorsanız kendinizi doğru şekilde aktarmanız gerekiyor. Bunun için YouTube, Linkedin, Instagram gibi kanallarda videolar üretmek ve bu videolarda kendinizi anlatmanız son derece önemli. YouTube’da oluşturduğunuz videolar kalıcı olduğu için 1-2 yıl sonra bile size hem marka bilinirliği kazandıracak, hem de sizi var olan müşterilerinize  hatırlatacaktır. Bu nedenle YouTube’da videolar üretmeli, kendinizi anlatmalı, uzmanlık alanınızı, sektörünüzü, çalıştığınız bölgeyi YouTube’da doğru şekilde ifade etmelisiniz.

4- SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Google’da bölgenizde ve uzmanlık alanınızda arama yapan kişilerin anahtar kelimelerinde üst sıralarda yer almanız çok önemli. Bunun için Web sitenizi kuvvetlendirmeniz ve arama motoru optimizasyonu yapmanız şart. Bu sayede bu aramalarda reklamsız olarak üst sıralarda çıkabilirsiniz. Antalya Döşemealtında Villa konusunda uzmanlaşan Gökhan Üçgün bu taktiği uyguluyor. Sitesinde Döşemealtı Satılık Villalar ile ilgili yazılar yazarak bu yazıların Google aramalarında çıkması sayesinde hem portföy alıyor, hem de satıyor.

5- Google Kelime Reklamları

Google kelime reklamları arama motoru optimizasyonu ile bağlantılı olan bir konu. Hedef kitlenizin aradığı Google kelimelerinde reklamlarınızın görünür olması çok faydalı. Eğer hedef kitlenizdeki kişiler “Tepeören villa”, “Tepeören satılık daire”, “Tepeören satılık arsa” gibi aramalar yapıyor ise emlak işiniz açısından bu aramalar sizin için çok değerlidir. Kelime reklamlarından faydalanarak bu aramalarda Web sitenizi üst sıralara çıkartabilirsiniz. Bu sayede hedef kitlenizin Web sitenizi ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.

Bu beş dijital pazarlama önerisi ile kişisel markanızı kuvvetlendirebilir, daha çok portföy alabilir ve daha çok satış yapabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Dijiper Dijital Pazarlama

Dijiper Dijital PazarlamaGayrimenkul Danışmanları ve Emlak Ofisleri için Dijital Pazarlama Desteği Sağlar. Web Sitesi Yapımı, Web Sitesi Yönetimi, Blog Yazıları, SEO, Sosyal Medya Yönetimi ve Reklamları için En Cazip Fiyatlar Dijiper.com'da. https://www.dijiper.com

Kiragetiren.com'da yer alan tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Kiragetiren.com hiç bir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.