Facebook’ta Etkili Emlak Ofisi Olmak

Ana Sayfa » Blog » Facebook’ta Etkili Emlak Ofisi Olmak

Her sosyal ağın hedef kitlesi ve kullanıcı profili değişiklik gösteriyor. Emlak ofisi yada gayrimenkul danışmanı olarak Facebook sizin hedef kitlenize ne kadar uygun, hangi amaçlara hizmet ediyor bilmeniz gerekiyor.

 • Facebook’ta tek bir gönderi ile çok farklı ve geniş hedef kitlelere ulaşabilirsiniz.
 • Emlak ofisinizin marka bilinirliğini artırma konusunda faydalanabilirsiniz
 • Takipçilerle etkileşime geçerek portföyleriniz hakkında konuşulması sağlayabilirsiniz
 • Geniş hedefleme seçenekleri sayesinde farklı reklam kampanyaları oluşturularak, farklı alıcı ve kiracı adaylarına ulaşabilirsiniz.
 • Detaylı istatistik özellikleri, marka sayfası hakkında detayları vererek, bu alandaki çalışmalarınızla ilgili geri bildirim almanızı sağlar.
 • Emlak ofisinizin web sitesine trafik çekmenizi sağlayabilir
 • Retargeting reklamlar ile web sitenizden ayrılan ziyaretçilere portföylerinizi hatırlatabilirsiniz.

Emlak Ofisleri Etkilerini Facebook’ta nasıl ölçebilir?

Bazı sosyal ağlar, kendi istatistik özelliklerini sunarken, bazı platformlar bunları sunmamakta; ancak özel bir sosyal medya yönetim aracı kullanıyorsanız buradaki istatistiklerden yararlanabilirsiniz. Facebook kendi istatistik özelliklerine sahip. Facebook üzerindeki şirket sayfanıza girip, “İstatistikler” bölümüne tıkladığınızda
paylaşımlarınızla ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Facebook üzerinde; tüm gönderilerinizin beğeni, yorum ve paylaşım oranlarının yanı sıra, yeni gelen ve takibi bırakan kullanıcıları görebilirsiniz. Bunlara ek olarak takipçilerinizin demografik yapısını, hangi saat dilimleri arasında aktif olduklarını ve gönderilerinizin kaç kişiye ulaştığını görebilirsiniz.

 1. Facebook şirket sayfanıza girin,
 2. Sayfanın üst sekmesinde yer alan “İstatistikler” bölümüne tıklayın,
 3. Sol kolonda bulunan “Genel Bakış, Beğenmeler, Erişim, Sayfa Görüntülemeleri, Sayfadaki Eylemler, Gönderiler, Videolar ve Kişiler” sekmelerine tıklayarak, dilediğiniz istatistiklere ulaşabilirsiniz.

Facebook’ta etkileşimi en yüksek gün ve saatler hangileri?

Sosyal medya yönetiminde en çok dikkat edilmesi ve üzerinde analizler yapılması gereken konulardan biri de paylaşım için doğru saat ve günleri bulmak oluyor. Emlak ofisleri etkileşim oranlarını artırmak için bu zaman dilimlerine dikkat etmeliler. Yapılan araştırmalar dünya genelindeki sonuçları ortaya koyuyor; fakat her markanın kendi hedef kitlesine göre bu zaman aralıkları değişiklik gösterebilir. Fakat global araştırmalar İnternet kullanıcılarının sosyal mecralara ne zaman daha çok vakit ayırdığını gösterdiği için bir referans kaynağı olabilir.

 • Facebook’ta paylaşım yapmak için en iyi anların saat 13:00 ile 16:00 arası olduğu belirtiliyor. Özellikle Çarşamba günleri saat 15:00’da yapılan paylaşımlar en çok etkileşimi alıyor.
 • Paylaşım yapılacak en kötü gün ve saatler ise hafta sonu sabah 08:00’den önce ve akşam 20:00’dan sonra.
 • Fotoğraf kullanılan paylaşımlar, link ya da düz yazılı paylaşımlara kıyasla daha fazla beğeni alırken, çok daha fazla yorum alıyor

Yazar Hakkında

Kiragetiren Editör

Kiragetiren Editör Sitemizdeki bilgiler size yardımcı olmak için derlenmiştir. Bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçla kullanılmasından doğabilecek zararlardan Kiragetiren.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

Kiragetiren.com'da yer alan tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Kiragetiren.com hiç bir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.