Etkin Linkedin Kullanımı ve Satış Potansiyeli Yaratmak

Ana Sayfa » Blog » Etkin Linkedin Kullanımı ve Satış Potansiyeli Yaratmak
Linkedtips Linkedtips

2 sene önce

468 kişi okumuş

Favorilere Ekle Tüm Yazıları
Etkin Linkedin Kullanımı ve Satış Potansiyeli Yaratmak

LinkedIn’de profilinizi doğru şekilde doldurduktan sonra aktif bir kullanıcı olarak uzmanlığınızı kanıtlamalı, kişisel imajınızı sağlamlaştırmalı ve satış potansiyeli yaratmalısınız. Satış potansiyeli yaratmak hiçbir ilişki geliştirmeden satış yapmaya çalışmak kesinlikle değildir. Önce potansiyel müşterilerinizi tanımalı, nelerden hoşlandığını ve ilgi alanlarını tespit edip etkileşime geçerek sizi fark etmesini sağlamalısınız. İlişkinizi geliştirdikten sonra satış yapma aşamasına geldiğinizde kişinin size güvendiği için konuyla ilgilenme ve sizi olumlu yanıtlama şansı çok daha yüksek olacaktır. Bütün bunlar için LinkedIn’de yapabileceklerinize bakalım;

  • Her gün ağınızı geliştirmek için uygun kişileri araştırın ve bağlantı isteği gönderin. Bu kişilere ana sayfanızdaki konuşmaları takip ederek, tanıyor olabileceğiniz kişileri inceleyerek veya bulunduğunuz gruplardaki üyeleri inceleyerek ulaşabilirsiniz. Ne kadar doğru bir bağlantı kitlesine sahip olursanız satış potansiyeli yaratmanız o kadar daha kolay olacaktır.
  • Gayrimenkul sektöründen ilginç bir haberi/gelişmeyi yorumunuzla birlikte paylaşarak içerik paylaşmaya başlayabilirsiniz. Bunu yaparken değer katma amacınızı hiç kaybetmemeniz önemli. Unutmayın ilk amacınız hiçbir zaman reklam yapmak değil. Kişilere değer sağlayacak paylaşımlar ile alanınızda uzman ve sektörünüzde bir düşünce lideri olduğunuzu kanıtlayarak bağlantılarınızın sizi fark etmesini sağlayabilirsiniz.
  • Düzenli paylaşım yapmayı ve paylaşımlarınıza gelen yorumları cevaplamayı asla ihmal etmeyin. Potansiyel bir müşterinizin yorumuyla karşılaşırsanız özel mesaj ile ilgisini çekebilecek bir şey daha paylaşıp sohbet geliştirerek ilişkinizi inşa etmeye başlayabilirsiniz.
  • Kişilerin paylaşımlarına yorum yapmak da kişisel imajınız için oldukça önemli. Bu sayede farklı kişilere düşüncelerinizi duyurabilir ve sizi tanımalarını sağlayabilirsiniz. Bunu yaparken yine doğrudan reklam yapmamaya özen gösterin.
  • LinkedIn gruplarında muhakkak yer alın. LinkedIn grupları aynı ilgi alanlarına veya ortak uzmanlıklara sahip profesyonelleri bir arada bulabileceğiniz önemli platformlardandır. İlgili gruplara mutlaka katılın ve kişisel markanızı inşa etmek için gruplarda paylaşımlar yapın, konuşmalara dahil olun.
  • Hashtag kullanımına önem verin. Alanınızla ilgili en çok takipçiye sahip hashtag’leri arama çubuğunu kullanarak bulun, takip edin ve bu hashtagleri paylaşımlarınıza ekleyerek bağlantınız olmayan kişilere de sesinizin ulaşmasını sağlayın. Bir paylaşımınıza 5 taneden fazla hashtag eklememenizi öneririz.

Sosyal Satış Endeksi ile Profilinizi Değerlendirin

LinkedIn’in bu faaliyetleri ne kadar başarılı yaptığınıza dair bir izlenim sunan ücretsiz bir özelliği var. ‘Sosyal Satış Endeksi’ adı verilen skorunuzu hesaplamak ve daha detaylı bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz; https://business.linkedin.com/sales-solutions/social-selling/the-social-selling-index-ssi

Sales Navigator ile Potansiye Müşterileri Bulun

LinkedIn’in satış profesyonelleri için sunduğu ücretli çözümlerden yararlanmak isterseniz Sales Navigator kullanmayı düşünebilirsiniz. Sales Navigator potansiyel müşterilere ulaşmak ve satış potansiyeli yaratmak isteyen profesyoneller için LinkedIn’in sunduğu bir ürünü. Bu ürün ile lokasyon, sektör, unvan gibi çeşitli filtrelemeleri kullanarak hedef alıcılar belirleyebilir ve satış hedeflerinize ulaşmak için doğru kitlelerle ilişki kurabilirsiniz. Gayrimenkul sektöründe lokasyon bazlı müşterilere ulaşmak önemli olduğu için bu filtremeler ile uygun kişilere kolayca ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda aramalarınızı kayıt altına alarak sonuçları Sales Navigator hesabınıza kaydedebilirsiniz. Sales Navigator hakkında daha detaylı bilgi almak için linkten yararlanabilirsiniz; https://business.linkedin.com/sales-solutions/sales-navigator

Yazar Hakkında

Linkedtips

Linkedtips www.linkedtips.com LinkedIn Profesyonel Danışmanlık Hizmetleri

Kiragetiren.com'da yer alan tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Kiragetiren.com hiç bir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.