Emlakçıların Okuması Gereken 7 Kitap

Ana Sayfa » Blog » Emlakçıların Okuması Gereken 7 Kitap
Kiragetiren Editör Kiragetiren Editör

11 ay önce

2154 kişi okumuş

Favorilere Ekle Tüm Yazıları
Emlakçıların Okuması Gereken 7 Kitap

Emlak işi uzaktan kolay gözüküyor olabilir. Ancak gerçekte hiç de kolay bir iş değil. Sektöre her yıl pek çok kişi büyük hayaller ile giriyor ama bu kişilerin büyük çoğunluğu bir yıl dolmadan pes ediyor. Geçmişte başarılı olmuş kişilerin tecrübelerine ulaşmak ve sektördeki yoğun rekabetten sıyrılmak için faydalanabileceğiniz kitaplar var. Bu kitaplar emlakçıların, gayrimenkul danışmanlarının, ofis müdürlerinin ve brokerların işine yarayacak, onlara yeni bir bakış açısı kazandırabilecek kitaplar.

Çekilin Ben Doktor Değilim!

“Çekilin Ben Doktor Değilim!” kitabı Coldwell Banker ve ERA markalarının Türkiye franchise sahibi Gökhan Taş’ın tecrübelerini aktarıyor. Gökhan Taş 2006 yılında Remax markası altında İstanbul İkitelli’de 6 yıl boyunca ofis sahibi/broker olarak çalışmış ve pek çok satışa ve kiralamaya aracılık etmiş. 6 yıllık süreçte 2 kez Dünya, 4 kez Türkiye Ciro Şampiyonu olmuş. Sektöre yeni girecek gayrimenkul danışmanlarına da, tecrübeli emlak ofisi sahiplerine de faydalı olacak tecrübelerini akıcı bir dil ile aktarıyor.
Gayrimenkul satış işi sizi tanıyan insanların, sizi tanımayan insanlara, sizi nasıl tavsiye ettiği ile ilgili bir iştir

Neden okunmalı:

Gökhan Taş kitabında emlak sektörüne neden girdiğini, hangi konularda zorlandığını, bu zorlukları nasıl aştığını, başarıya nasıl ulaştığını paylaşıyor. Gayrimenkul sektöründe aynı sıkıntıları yaşamak istemiyorsanız okumakta fayda var.

İnternetten sipariş için: Çekilin Ben Doktor Değilim!

Milyoner Gayrimenkul Danışmanı

 

Keller Williams Realty Inc, dünya çapında 1000’e yakın Bölge Müdürlüğü ve 180.000’den fazla danışmanı ile dünyanın en fazla danışmana sahip en büyük gayrimenkul franchise markalarından biri. “Milyoner Gayrimenkul Danışmanı” kitabında Keller Williams kurucusu Gary Keller emlak sektöründe başarılı olmak için neler yapmanız gerektiğini adım adım anlatıyor.
Odaklanmak için zaman bloklaması yapın

Neden okunmalı:

Eğer sistemli çalışmayı seviyorsanız bu kitap tam size göre, her aşamada neyi nasıl yapmanız gerektiğini detayları ile göreceksiniz.

İnternetten sipariş için: Milyoner Gayrimenkul Danışmanı

İknanın Psikolojisi

Prof. Robert B. Cialdini çeşitli deneylerden yola çıkarak insanların nasıl ikna edildiğini anlaşılır bir dille anlatıyor. Karşılıkta bulunma, tutarlılık, toplumsal kanıt,  hoşlanma, otorite ve azlıktan faydalanarak insanları nasıl ikna edebileceğinizi öğreniyorsunuz.
Bir emlak ofisinde sekreterin gelen telefonları farklı bir cümle ile yanıtlayarak nasıl sözleşme alımını arttırdığı örneğini siz de ofisinizde uygulayabilirsiniz.

Neden okunmalı:

Emlak işinde çalışanlar için ikna edici olmak çok önemli. Gayrimenkul sahiplerini yetki vermeye ikna etmek gerekiyor , alıcıları ise sunulan gayrimenkulün fırsat olduğuna..

İnternetten sipariş için: İknanın Psikolojisi

Hikayen Varsa Kazanırsın

Başarıya ulaşmanızda kendi hikayenizi kurgulamanızın sırlarını etkileyici örnekle öğrenebileceğiniz bir kitap Hikayen Varsa Kazanırsın.
Dinleyicilerinizin öncelikle kapllerini harekete geçirin, ayakları ve cüzdanları arkadan gelecektir.

Neden okunmalı:

İnsanlar kararlarını mantıkla açıklıyorlar ama esasında duyguları ile karar veriyorlar. Peki duyguları ne tetikliyor? Hikayeler.. Gayrimenkul sektöründe marka olmak istiyorsanız, hikaye anlatmayı bilmeniz gerekiyor. Portföy sahiplerini etkileyerek sözleşme almak istiyorsanız, hikaye anlatmayı bilmeniz gerekiyor. Konut satarken alıcıların duygularını tetiklemek istiyorsanız, hikaye anlatmayı bilmeniz gerekiyor.

İnternetten sipariş için: Hikayen Varsa Kazanırsın

Satışın Küçük Kırmızı Kitabı

Satışta başarıya giden adımları madde madde sunan kitap motivasyon, hazırlıklı olmak, kişisel markanız, sunacağınız değer, bağlantılar kurmak, randevu yönetimi, satışa yönlendiren güçlü sorular gibi konuları kapsıyor.
Ürünü satmayın. Hizmeti satmayın. Randevuyu satın. Sözleşmeyi telefonda göndermezler, sadece randevuyu satın

Neden okunmalı:

Emlak sektöründe başarının en önemli kriteri ciro. Ciro yapmanızı da satış sağlıyor. Satışlarınızı arttıracak önemli öneriler bulacağınız bir kitap.

Sosyal Medya Pazarlaması for Dummies

Sosyal medya emlak sektöründe hızla marka oluşturmak, müşterilerinizle iletişimi sürdürmek ve yeni müşteriler kazanmak için harika bir mecra. Hem etkili, hem de ucuz. Sosyal medya çok hızlı değişiyor ama kitapta hala işinize yarayacak pek çok öneri var.

Neden okunmalı:

Facebook, LinkedIn, Twitter ve YouTube gibi mecraların avantajlarını kullanarak işinizde öne geçmek için kullanabileceğiniz pek çok yöntem kazandırabilir.

İnternetten sipariş için: Sosyal Medya Pazarlaması for Dummies

Dijital Pazarlama

Dijital pazarlamaya yeni başlayanlar için dijital sözlük niteliğinde bir kitap. Dijital pazarlama ile neler yapabilirsiniz, düşük bütçeleri nasıl verimli kullanabilirsiniz gibi bilgilere ulaşıyorsunuz. E-posta pazarlama, mobil pazarlama, web sitesi yönetimi, dijital ölçümleme ve dönüşüm optimizasyonu gibi konularda bilgileniyorsunuz.

Neden okunmalı:

Dijital pazarlama ile uzmanlık bölgenizde ya da uzmanlık konunuzda küçük bütçeler ile hedef kitlelere ulaşıp reklam, tanıtım yapabilirsiniz. Portföy almak için ya da satmak için faydalanabilirsiniz. Dijital pazarlamayı kendiniz yapacaksanız başlangıç kitabı olarak faydalı olacaktır. Eğer bir ajans ile çalışacaksanız yapılacak çalışmalara yön vermeniz açısından fayda sağlayabilir.

İnternetten sipariş için: Dijital Pazarlama

Yazar Hakkında

Kiragetiren Editör

Kiragetiren Editör Sitemizdeki bilgiler size yardımcı olmak için derlenmiştir. Bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçla kullanılmasından doğabilecek zararlardan Kiragetiren.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

Kiragetiren.com'da yer alan tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Kiragetiren.com hiç bir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.