Emlakçılar için Sosyal Medya Önerileri

Ana Sayfa » Blog » Emlakçılar için Sosyal Medya Önerileri

Emlakçılar ve gayrimenkul danışmanları sosyal medya yönetimi nasıl yapmalı? Sosyal medya yönetimindeki hatalara bakıldığında, aslında bu mecraların nasıl yönetilmesi konusunda bazı fikirler elde edilebilir. Bu nedenle bu yazıda diğer yazıda bahsi geçmeyen bazı konuları ele alacağız.

Hedef kitlenizi tanıyın:

Hedef kitlenizin kim olduğu, yapacağınız paylaşımların türünü ve içeriğini oldukça etkileyecektir. sosyal hesaplarınızda paylaşım yapmadan önce hitap ettiğiniz hedef kitleyi belirlemelisiniz. Onları ne kadar iyi tanırsanız, onların ilgisini çekecek içerikler hazırlayarak etkileşim oranlarınızı artırabilirsiniz.

Gündemi takip edin ve yakalayın:

Sosyal medyada gündemi takip etmek ve yakalamak oldukça önemli. Gündemle ilgili gönderiler yapmak ve gerçek zamanlı pazarlamadan yararlanmak için İnternet kullanıcılarının neler konuştuğuna dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda özel günler için gönderiler hazırlamak için de gündemi takip etmeniz yararlı olacaktır.

Sosyal medya için bir mesai harcanması gerektiğini unutmayın:

Sosyal platformlardaki hesapların yönetimi için belli bir mesai gerektiğini de unutmamanız gerekiyor. Burada paylaşılacak içeriklerin hazırlanması ve gönderilerin planlanması belli bir vakit alacaktır ve bu iş için minimum da olsa bir mesai harcanması gerektiğini unutmamalısınız. Günlük ya da haftalık iş planınızı oluştururken, sosyal medya çalışmalarınız için de belli bir vakit ayırmayı unutmamalısınız.

Sosyal medya için bir iletişim dili oluşturun:

Sosyal mecralarda paylaşım yaparken ve tüketicilerle etkileşime girerken belli bir iletişim dilinizin olması gerekiyor. Markanızla özdeşleşen ve markanızın kimliğini yansıtan bil dil kullanmanız ve şirketinizde bu işle ilgilenen herkesin bu dili benimsemesi oldukça önemli. Kurumsal dilinizi belirlerken, hedef kitlenizi dikkate almalısınız. Hedef kitlenizin benimsediği ve rahat bir şekilde sizinle konuşabileceği bir dilinizin olması gerekiyor. Çok fazla kurumsal olmak sıkıcı olabilir. Kişisel ve takipçilerinizin bir insanla iletişim kurduğu duygusunu oluşturan bir dil kullanmanız etkinizi arttırabilir.

İçerik takvimi oluşturun:

Sosyal hesaplarınız üzerinde yapacağınız paylaşımlar için bir içerik takvimi oluşturmalısınız. Bu takvimleri haftalık ya da aylık olarak hazırlamak, planlı bir şekilde hangi gün, hangi saatte nasıl bir paylaşım yapacağınız konusunda size fikir verecektir ve son dakikada “ne paylaşmalıyım?” sorununu ortadan kaldıracaktır.

Doğru paylaşım zamanı için testler yapın:

Sizin için doğru paylaşım zamanını bulabilmek için ilk bir ay testler yapın. Gönderi zamanlarınızı değiştirerek, tüketicilerle hangi gün ve saatlerde ne kadar çok etkileşime girdiğinizi test edebilirsiniz. Gün içinde hesaplarınızı kontrol ederek, gelen mesajları ve yorumları inceleyin/cevaplayın: Kullanıcılar, siz paylaşımlarınızı yaptıktan sonra bu içeriklerle etkileşime girebilir, bu paylaşımlara yorum bırakabilir ya da sizin paylaşımlarınız haricinde sizi etiketleyerek mesajlar yollayabilirler. Bu yorumların ve mesajların kontrolünü yapmak için gün içerisinde sosyal
hesaplarınızı kontrol etmelisiniz.

Sosyal medya çalışmalarınızın analizini yapın:

Sosyal hesaplarınızdaki paylaşımlarınızın ve reklamlarınızın nasıl bir sonuç verdiğini görmek için, belli aralıklarla (haftalık/aylık) analizler yapmalısınız. Sosyal mecraların birçoğu kendi istatistik özelliklerine sahip ve bu istatistik bölümlerinden yaptığınız paylaşımlar hakkında detaylı bilgi edinebilir, neleri doğru, neleri yanlış yaptığınızı görerek, yeni stratejiler oluşturabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğe önem verin:

Sosyal medya çalışmalarınızın sürdürülebilir olması oldukça önemli. Bir gün birkaç paylaşım yapıp, sonraki günlerde hiçbir şey paylaşmamak sizin için zararlı olacaktır. Hem marka bilinirliğini artırma hem de kullanıcılarla etkileşime geçme konusunda bir sıkıntı yaşayabilirsiniz. Eğer vakit sıkıntısı yüzünden her gün içerik paylaşamıyor; fakat bir gün  içinde birden fazla paylaşım yapabiliyorsanız; sosyal medya yönetim araçları kullanarak her gün için bir paylaşım yapacak şekilde hesaplarınızı planlayabilirsiniz. Böylelikle paylaşımlarınızın devamlılığını sağladığınız için etkileşim ve geri dönüş oranlarınızı artırabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Dijiper Dijital Pazarlama

Dijiper Dijital PazarlamaGayrimenkul Danışmanları ve Emlak Ofisleri için Dijital Pazarlama Desteği Sağlar. Web Sitesi Yapımı, Web Sitesi Yönetimi, Blog Yazıları, SEO, Sosyal Medya Yönetimi ve Reklamları için En Cazip Fiyatlar Dijiper.com'da. https://www.dijiper.com

Kiragetiren.com'da yer alan tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Kiragetiren.com hiç bir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.