Emlakçı Konuşma Metni

Ana Sayfa » Blog » Emlakçı Konuşma Metni
Kiragetiren Editör Kiragetiren Editör

2 sene önce

4408 kişi okumuş

Favorilere Ekle Tüm Yazıları
Emlakçı Konuşma Metni

Emlakçılar için en önemli şey portföy sahibi olmak. Portföysüz bir emlakçı boş bir dükkana benziyor. Satış ve kiralama yapması çok zorlaşıyor. Bu yüzden portföy almak için telefon aramaları yapmak gerekiyor. Emlakçı konuşma metni yeni portföyler almanızı kolaylaştıracaktır.

1 – Emlak sektöründe yeni olanlar için konuşma metni

Mehmet amca merhaba ben Ahmet. Nasılsınız? Sizi bir işle ilgili arıyorum. Biraz zamanınız var mı acaba? Sizinle heyecan verici bir bilgiyi paylaşmak istiyorum.. Ben gayrimenkul danışmanı olarak çalışmaya başladım. Burada bir iş ortaklığım var. Hemen aklınıza şu gelebilir, hadi canım işe bu kadar yeni başlamış birisi ile nasıl çalışırım diye düşünebilirsiniz. Ama …………………. ofisi ile olan ortaklığım sayesinde ben onların tüm bilgisini, yardım ve desteğine sahibim. Ayrıca şu ana kadar edindiğim tüm müşterilerim işime duyduğum heyecanı ve çalışma disiplinimi çok iyi biliyorlar. Siz de beni iyi tanıyorsunuz, ben her zaman insanlara yardımcı olabilmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olan birisiyim. Dolayısıyla iletişim kurmayı düşündüğüm tüm insanlar içinden sizin bana kariyerime başlarken yardımcı olabileceğinizi biliyorum. Bu konuda size güvenebilir miyim? Harika! Şimdi size şunu sormak istiyorum.. Acaba çevrenizden, ailenizden ya da iş ortamınızdan veya üyesi olduğumuz bir gruptan ev alıp satmayı ya da gayrimenkule yatırım yapmayı düşünen birisi var mı? Varsa öğrenmek isterim. Şu anda aklınıza birisi geliyor mu?

(Durun ve yanıtını bekleyin. Cevap evet ise o kişinin bilgilerini isteyin)

Düşünmek için bana zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Ayrıca paylaşmak istediğim bir şey daha var. Elimde bulunduğunuz bölgeye ait gayrimenkul piyasası hakkında bazı ilginç ve güncel bilgiler var. Zaman zaman sizinle bu tür bilgileri paylaşabilir miyim?

(Durun ve yanıtı bekleyin)

İş adresinizi alabilir miyim lütfen? Email adresiniz var mı? Facebook’ta varsanız sizi oradan da eklemek istiyorum. Bana zaman ayırdığın için çok teşekkür ederim. Sizin için ya da tanıdıklarınızdan birisi için yapabileceğim herhangi bir şey olursa lütfen beni arayın.

2 – Kişilere emlak sektöründe olduğunuzu hatırlatan konuşma metni

Merhaba Ayşe hanım, ben Ahmet Mehmetoğlu. Sizinle bir iş görüşmek istiyorum. Biraz zamanınız var mı acaba? Teşekkür ederim. Her şeyden önce çoktandır sizi arayamadığım için özür dilerim. Bu ara sizin gibi değerli müşterilerim ile epey yoğun çalışıyorum ve gayrimenkul işini hayli büyüttüm. Sizinle paylaşmak istediğim bir konu var. Bu yıl ……………. aileyi hayallerindeki eve kavuşturmak için kendime bir hedef koydum. Beni biliyorsunuz, insanlara yardım etmek için ne gerekiyorsa mutlaka yaparım. Bu hedefe ulaşmama yardımcı olacaklar arasında sizi de sayabilir miyim?

Harika! Şimdi size şunu sormak istiyorum. Acaba çevrenizden, ailenizden ya da iş ortamınızdan veya üyesi olduğunuz bir gruptan ev almayı ya da satmayı düşünen birisi var mı? Şu anda aklımıza gelen var mı?

(Durun ve yanıtı bekleyin)

Düşünmek için bana zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Ayrıca paylaşmak istediğim bir şey daha var. Elimde, bulunduğunuz bölgeye ait gayrimenkul piyasası hakkında bazı ilginç ve güncel bilgiler var. Zaman zaman size bu tür bilgileri gönderebilir miyim?

(Durun ve yanıtı bekleyin)

Harika! Ev ya da iş adresinizi kontrol etmeme izin verin, ……….. doğru mu? Email adresiniz …………. bu değil mi? Bana zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Sizin için ya da tanıdıklarınızdan birisi için yapabileceğim herhangi bir şey olursa lütfen bana haber verin.

3 – Transfer olan gayrimenkul danışmanları için konuşma metni

Mustafa bey merhaba, nasılsınız? Ben Ahmet Mehmetoğlu. Sizi bir iş için arıyorum. Biraz zamanınız var mı? Sizinle heyecan verici bir bilgi paylaşmak istiyorum. Genellikle insanların taşınmasına yardım eden ben, şimdi kendim taşındım. ………………. gayrimenkul firması ile çalışmaya başladığımı herkesten önce sizinle paylaşmak istedim. Çalıştığım firmanın adı değişti ama müşterilerine sunduğu hizmetin kalitesi tabii ki değişmedi. Müşterilerim benim çalışkan tutumumun devam ettiğini görecekler. Beni biliyorsunuz, insanlara yardım etmek için ne gerekiyorsa mutlaka yaparım. İşimin büyümesine yardımcı olacaklar arasında sizi de sayabilir miyim?

Eğer cevap evet ise yönlendirecek kişinin ismini sordum. İletişim bilgilerini isteyin, onu aramak için izin isteyim, teşekkür edin.

Harika! Şimdi size şunu sormak istiyorum. Acaba çevrenizden, ailenizden iş ortamınızdan veya üyesi olduğunuz bir gruptan ev alıp satmayı ya da gayrimenkule yatırım yapmayı düşünen birisi var mı? Varsa öğrenmek isterim. Aklınıza kimse geliyor mu?

(Durun ve yanıtı bekleyin)

Düşünmek için bana zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Paylaşmak istediğim bir şey daha var. Elimde bulunduğunuz bölgeye ait gayrimenkul piyasası hakkında bazı ilginç ve güncel bilgiler var. Zaman zaman size bu tür bilgileri gönderebilir miyim?

(Durun ve yanıtı bekleyin)

Harika! ev ya da iş adresinizi kontrol etmeme izin verin, ……………….. (okuyun) doğru mu? Email adresiniz ……………….. bu değil mi?

Bana zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Sizin için ya da tanıdıklarınızdan birisi için yapabileceğim herhangi bir şey olursa lütfen bana haber verin.

Emlakçı Konuşma Metinlerinden Nasıl Sonuç Alırsınız?

Emlakçı konuşma metninin faydalı olması için bu konuşmaları akıcı ve rahat şekilde yapıyor olmanız gerekiyor. Bunun için pratik yapmalısınız.

  • Önce buradaki metinlerden bir tanesini seçin ve tekrar tekrar sesli okuyun.
  • Metne alıştıktan sonra sesli okumanızı cep telefonunuzda kayıt edin ve konuşmanızı dinleyin. Bu sayede ne kadar rahat olduğunuzu göreceksiniz.
  • Metne alıştıktan sonra yakın bir arkadaşınızdan yada emlakçı bir dostunuzdan karşı tarafı canlandırmasını isteyin. Onu telefon ile arayın ve bu konuşmayı onunla yapın. Bu konuşmayı da kayıt edin.
  • Yaptığınız konuşma için karşı tarafı canlandıran kişiden değerlendirme isteyin. Yaptığınız kaydı dinleyin, nerede hızlı konuşmuşsunuz, nerede sesiniz zayıf çıkmış değerlendirin.
  • Konuşma metni ile rahat hissedene kadar bu çalışmayı tekrarlayın. Kendinizi bu konuşmada rahat hissetmeye başladığınızda gerçek arama yapmaya hazırsınız demektir.
  • Her gün kaç kişiyi arayacağınızı belirleyin.
  • Metnin büyük puntolu bir çıktısını önünüze alın, ayağa kalkın, pozitif bir ruh hali ile aramalar yapın.
  • Belirlediğiniz sayıda arama yapın, iyi geçen bir aramadan sonra size zor gelen aramaları yapın. Kendinizi iyi hissettiğiniz anlar zor işlere başlamak için mükemmel zamanlardır.
  • Bu metinde ustalaştıktan ve arama listenizdeki kişilerin hepsini aradıktan sonra ikinci metne geçin.

Hazırlık ve pratik sizi emlakçı konuşma diyaloglarında ustalaştıracaktır. Aramalar yaptıkça, yeni portföyler aldıkça bu aramaları yapma motivasyonunuz artacaktır. Bu konuşma metni tanıdığınız kişiler için hazırlandı. Tanımadığınız kişilerden nasıl portföy alacağınızı öğrenmek için şu yazıları da okumanızı tavsiye ediyoruz.

Emlakçı konuşma metinleri ile size bol portföylü günler diliyoruz.

 

Yazar Hakkında

Kiragetiren Editör

Kiragetiren Editör Sitemizdeki bilgiler size yardımcı olmak için derlenmiştir. Bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçla kullanılmasından doğabilecek zararlardan Kiragetiren.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

Kiragetiren.com'da yer alan tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Kiragetiren.com hiç bir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.