Emlak Satışını Hızlandıran 7 Taktik

Ana Sayfa » Blog » Emlak Satışını Hızlandıran 7 Taktik

Emlak satışını hızlandıran 7 taktik ile gayrimenkulünüzü daha hızlı satabilirsiniz. Emlak satışları eskisi kadar hızlı olmasa da, satışlar yavaşlasa da binlerce gayrimenkul her gün tapuda el değiştiriyor. İnsanların hayatlarında yeni bir dönem başlıyor ve bu dönemle birlikte ev alıyorlar, işyeri alıyorlar. Satmak istediğiniz gayrimenkulü daha hızlı satmak için kullanabileceğiniz 7 taktik bu yazıda toplandı.

Taktik 1 : Doğru ilan sitelerini seçin

Meyve manavada, et kasapta  çok satılır. Süpermarkette her şey var ama çoğu ürün kalabalıkta gözden kaçabiliyor. Eğer evinizi yada iş yerinizi kendiniz satmaya çalışıyorsanız pazarlama süreci sizin göreviniz. Her ilan sitesinin kendine göre takipçi kitlesi var. İlan verdiğiniz ilan sitesi sizin satılık gayrimenkulünüz ile örtüşüyor mu kontrol edin.

Taktik 2 : İlan resimleriniz çekici olsun

İlan resimleriniz ilanın vitrinidir. Çekici resimleri olan ilanlar çok daha fazla kişi tarafından ziyaret ediliyor. İlk izlenim önemlidir kuralı burada da işliyor. İlan resimlerinizin çekici olması için profesyonel fotoğraf çektirebilirsiniz. Fotoğraf çekmekten anlayan bir tanıdığınızdan da rica edebilirsiniz. Dijital fotoğraf makineleri ve ileri teknoloji cep telefonları sayesinde güzel fotoğraf çekmek çok kolaylaştı. İlan resimlerini çekici yapmanın en önemli kuralı ortalığı düzenli göstermek. Fotoğraf alanına giren gereksiz eşyaları kaldırarak mekanın çok daha ferah ve cazip görünmesini sağlayabilirsiniz.

Taktik 3 : Cazip fiyatlandırın

Gayrimenkul satışını belirleyen en önemli unsur fiyat. Piyasanın üstünde fiyat istenen bir gayrimenkul ne yaparsanız yapın satılmaz. Gayrimenkul fiyatı herkes için yüksek bir tutar ve bu tutarı vermeden önce herkes alternatifleri ve piyasayı araştırıyor. Pek çok kişi ilanlarda filtreler aracılığı ile arama yapıyor. Filtreler ile arayışlarına uygun gayrimenkulleri bulduktan sonra fiyata göre sıralayıp değerlendirmeye uygun fiyatlı olanlardan başlıyor. Fiyat yüksek olsun, pazarlık payım olsun diyorsanız alıcıları kaçırıyorsunuz. Fiyatı yüksek olan yerleri pek çok alıcı aramıyor.

Taktik 4 : İlanınızı ön plana çıkartın

Emlak ilan sitelerinde binlerce ilan var. Sizin ilanınız bu ilanlar arasında kaybolmuş olabilir. Eğer ilanınızı ziyaret eden kişi sayısı az ise ilanınıza doping alarak üst sıralarda görünmesini sağlayın. İlan tarihini güncelleyerek de ilanı daha görünür hale getirebilirsiniz.

Taktik 5 : Alıcı adaylarını hızlı bilgilendirin

Alıcılara gerekli bilgileri hızlı verin. Cevapsız aramalarınıza siz geri dönün. Sizi arayıp ulaşamayan kişiler tekrar aramayabilir. Bu alıcı adaylarını kaçırmayın.

Taktik 6 : Satış sunumunuz etkileyici olsun

Satmak istediğiniz gayrimenkulü görmeye gelen kişilerde ilk izlenim çok önemli. Sunum öncesinde temizlik yaptırın, ortalığı düzenleyin, mekanı havalandırın, bütün ışıkları açın. Satış sunumunuz alıcıyı etkilesin. Alıcı geldiğinde kendini o mekanda yaşarken, çalışırken hayal edebilsin.

Taktik 7 : Profesyonellerden yardım alın

Eğer çekici ilanlar hazırlamakta, doğru fiyat belirlemede, kaliteli fotoğraflar çekmekte, alıcıları takip etmekte, pazarlığı yönetmekte zorlanıyorsanız yardım alın. Gayrimenkul profesyonelleri bu konularda eğitim alırlar ve çok daha tecrübelidirler.

Yazar Hakkında

Kiragetiren Editör

Kiragetiren Editör Sitemizdeki bilgiler size yardımcı olmak için derlenmiştir. Bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçla kullanılmasından doğabilecek zararlardan Kiragetiren.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

Kiragetiren.com'da yer alan tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Kiragetiren.com hiç bir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.