Emlak Satışını Kolaylaştıran Öneriler

Ana Sayfa » Blog » Emlak Satışını Kolaylaştıran Öneriler
Kiragetiren Editör Kiragetiren Editör

2 sene önce

827 kişi okumuş

Favorilere Ekle Tüm Yazıları
Emlak Satışını Kolaylaştıran Öneriler

Bir ürünü satacağınız zaman alıcıların onu olabilecek en iyi halinde görmelerini ve kendilerine yakıştığını hayal etmelerini istersiniz. Ev, daire, villa satışını hızlandırmak için size faydalı olacak önerileri ihmal etmeyin.

  • Temizlik : Eğer satılacak emlak henüz hiç yaşanmamış bir mekan ise inşaat pisliğinden arındırılmalıdır. Ayrıca düzenli olarak temizlenmelidir. Alıcı adayları ziyaret ettiğinde mekanı temiz ve taze havalanmış görmeliler. Yaşanan mekanları da temiz ve rahatsız edici kokulardan uzak tutmaya dikkat edin.
  • Düzen : İçinde yaşanılan mekanlar kullanılan ve depolanan eşyalar ile kalabalıklaşıyor. Mülkün değerini belirleyen en önemli unsurlardan birisi m2 dir, yani alanın genişliği, büyüklüğü. Alıcı adaylarının mekanı geniş ve ferah olarak algılamalarını istersiniz. Bunu başarmanın yolu da kalabalık yapan eşyaları kaldırmak ve var olanları da düzenli tutmaktır.
  • Kişisel eşyaları kaldırmak : Alıcı adaylarının ziyaret ettikleri mekanı sahiplenmeleri, orada yaşadıklarını hayal edebilmeleri satışı kolaylaştırır. Bunun yolu da kişisel eşyaları, resimleri ortadan kaldırmaktır.
  • Aydınlatma : Aydınlık bir mekan her zaman daha çekicidir. Gayrimenkulünüzün alıcı adaylarına çekici gelmesini istiyorsanız aydınlatmanızı gözden geçirin, gerektiğinde ampullerinizin gücünü arttırın, gerektiğinde ilave aydınlatma elemanları koyun. Ayrıca panjurların ve perdelerin dışarıdan gelen güneş ışığını engellemesine izin vermeyin.
  • Boya : Odaları açık renge boyamanız mekanı daha büyük ve ferah gösterecektir, aynı tonu bütün odalarda kullanmanız küçük odaları daha büyük gösterecektir. Ayrıca perdeler duvar rengi ile aynı tonda olur ise mekanı görsel olarak büyütürler.
  • Ufak tamiratlar : Sinek küçüktür ama mide bulandırır. Mülk sahibinin alıştığı ve önemsiz gördüğü sorunlar alıcıları kaçırabilir. Ufak tamiratlar ile gayrimenkul alıcılar için çok daha cazip hale getirebilir.
  • Taze çiçekler ve meyveler : Taze çiçekler ve yeşil bitkiler yaşanacak her mekana çekicilik katar. Taze meyveler de benzer bir etki yaratır. Mutfak büyük ise tezgah üstüne cam bir kaba portakallar ya da elmalar koymak iyi bir fikir olabilir.
  • Evcil hayvanları uzaklaştırın : Evcil hayvanların fotoğraf çekiminde ve alıcı adayları ziyaretinde mekanda bulunmaması gerekir. Evcil hayvanlar yüzünden evin temiz olmadığı ön yargısı ile boğuşmamak (ve hayvanlardan korkan alıcı adaylarını kaçırmamak) için onları bu süreçte evden uzaklaştırmak en iyisi…
  • Alıcılar ile mülk sahibini bir araya getirmeyin : Alıcı adayları mal sahibinin yanında gerçek görüşlerini dile getirmekten çekinirler. Bu da yanlış anlamalara ve üstesinden gelinebilecek sorunların gizli kalmasına, dolayısıyla satışın kaçırılmasına yol açar. Bazen de alıcı fiyatı düşürmek için mülkü özellikle kötüler, mal sahibi bu kötülemeyi bir hakaret olarak değil alıcının pazarlık isteği olarak görmelidir.

Yazar Hakkında

Kiragetiren Editör

Kiragetiren Editör Sitemizdeki bilgiler size yardımcı olmak için derlenmiştir. Bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçla kullanılmasından doğabilecek zararlardan Kiragetiren.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

Kiragetiren.com'da yer alan tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Kiragetiren.com hiç bir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.