Cayma Parası Teslim Tutanağı Örneği

Ana Sayfa » Blog » Cayma Parası Teslim Tutanağı Örneği

Emlak satış sürecinde kullanabileceğiniz “Cayma Parası Teslim Tutanağı Örneği” aşağıda sunulmuştur. Sözleşmenin pdf ve word formatlarını yazının sonunda bulacaksınız. Word formatındaki örneği indirerek kendi ihtiyacınıza göre düzenleyebilirsiniz.

Cayma Parası Teslim Tutanağı Örneği

CAYMA PARASI TESLİM TUTANAĞI
(SATIŞ)
Tarih : …../..…/……..

…………………………………………………………………………………………………………
…………………………………………………………………………………………………………
adresindeki gayrimenkulün satılması için satıcı ve alıcı arasında mutabakata varılmıştır.

Satış işlemlerinin başlatılabilmesi için gayrimenkulün maliki ……………………… …………………….. adına ………………………………………….(Bundan böyle “Emlak Şirketi” olarak anılacaktır) tarafından …………………….. TL tutarında cayma parası alınmıştır. Böylelikle Emlak Şirketi gayrimenkulün tüm pazarlama faaliyetlerini durduracaktır.

Alıcının satıştan vazgeçmesi durumunda bu bedel Emlak Şirketi tarafından irad kaydedilecektir. Satış işleminin gerçekleşmesi halinde, Emlak Şirketi, bu bedelden hizmet bedelini mahsup ettikten sonra, kalan bakiye tutarı alıcıya teslim edecektir.

Satıcı ve Alıcı, kanuni sonuçlarından kendileri sorumlu olmak üzere, cayma parasının Emlak Şirketi uhdesinde kalmasına onay vermişlerdir.

Gayrimenkul satış bedeli : …………………………………………………. (………………………………………………..) dir.

Alıcının
Adı-Soyadı : …………………
T.C.K.N. : …………………
Adresi : …………………
Tel : …………………

Yukarıdaki koşullarda belirlenmiş bu tutanağın gereklerini kabul ediyoruz.

Emlak Şirketi                                                                                                    ALICI
Gayrimenkul Danışmanı

Cayma Parası Teslim Tutanağı PDF örneği

Cayma Parası Teslim Tutanağı PDF Örneği indirmek için tıklayın.

Cayma Parası Teslim Tutanağı Word örneği

Cayma Parası Teslim Tutanağı DOC Örneği indirmek için tıklayın

Yazar Hakkında

Kiragetiren Editör

Kiragetiren Editör Sitemizdeki bilgiler size yardımcı olmak için derlenmiştir. Bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçla kullanılmasından doğabilecek zararlardan Kiragetiren.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

Kiragetiren.com'da yer alan tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Kiragetiren.com hiç bir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.