top of page
  • Writer's pictureGöktuğ Beşer

Örnek Emlak Pazarlama PlanıÖrnek emlak pazarlama planı Tam Nokta Gayrimenkul’den. Ece Bilir’in katkıları ile hazırlanan pazarlama planını sözleşme alma görüşmesinde sunacaksınız. Bu dosya sayesinde gayrimenkul sahiplerinden sözleşme almak kolaylaşacak. Yüz yüze görüşme için nasıl randevu alabileceğinizi ve gelebilecek itirazları nasıl karşılayacağınızı “Sahibinden Satılıklardan Randevu Telefonda Nasıl Alınır” yazısından öğrenebilirsiniz. Örnek pazarlama planı indirme bağlantısı bu yazının sonunda bulunuyor.

TABELA – BRANDA

TAM NOKTA TURYAP Tabelası Ciddi Bir Eleme İşlemi Uygular.

ÖZELLİKLER SAYFASI

Mülkünüzü gezen müşterilere detaylı özellikler sayfası dağıtır ve akıllarındaki tüm soru işaretlerini cevaplarız. Aynı zamanda özellikler sayfasını danışman arkadaşlarımıza dağıtarak tüm ekibin gücünü kullanırız. Bölgedeki kapıcılar, güvenlikler ve esnaf birçok alıcıya ve alıcı bulabilecek insanlara ulaşabilir. Biz de özellikler sayfasını ilk hafta kendileri ile paylaşarak hızlı satış için alıcı bulma şansımızı bu ortaklarla artıracağız. Pazartesi sabahları yaptığımız ofis toplantılarında ekibimizdeki tüm Gayrimenkul Danışmanlarına mülkünüz anlatılır ve onlara da alıcılarına vermeleri için özellikler sayfasından bir kopya verilir.

YEN PORTFÖY KARTI

Evinizi merkez kabul edip 500 metre çapında her birime kapı çalarak dağıtıp ulaşmayı hedefleriz. Bu dağıtımları düzenli olarak yaptığımız için bölge sakinleri ve iş yerleri bölgedeki gelişimleri bu broşürlerden takip eder. Görsel olarak evinizin kurumsal bir şekilde pazarlandığını gösterir.

KOMŞULARA ÖZEL MEKTUP

Bir çok insan yakınındaki evlere bildiği ve güvendiği insanların taşınmasını ister. Bu avantajı kullanarak antetli formatta yakın komşularınıza hazırlayacağımız bu özel mektuplar hem komşularınıza gösterdiğiniz saygıyı hem de sizin evinize alıcı bulmak için onların motivasyonunu artıracaktır. Doğru fiyatlı bir çok portföyde komşularında bir çok kez mülkü kendilerinin alma isteğini artırmıştır

GAYRİMENKUL TURU

Tüm profesyonel gayrimenkul danışmanı arkadaşlarımızın evinizi çıplak gözle görmeleri onların alıcılarına ve tüm alıcı getirebilecek çözüm ortaklarına evinizi daha etkili sunmalarını sağlayacak ve satış şansımızı artırıp hızlandıracaktır.

GAZETE VE DERGİ İLANLARI

Son dönemde İnternetin popülaritesinden dolayı etkisi azalsa da geleneksel bir çok alıcı gazete ilanlarını da takip etmektedir. Amacımız evinizi her kanaldan alıcılara tanıtmak olduğu için bu kanalların alıcılarını da takip ederek satış için her fırsatı kullanacağız.

İNTERNET İLANLARI

İnternetteki ilanlar ile tüm TAM NOKTA TURYAP ofislerinin alıcılarını ve alıcı bulabilme ihtimali olan diğer çözüm ortaklarının, alıcılarını evinize çekebilmemiz için muhteşem bir fırsattır. Bu yöntemle en uç noktadaki alıcılara dahi ulaşma şansımız çok artacak ve satış hızımız yükselecektir.

PROFESYONEL FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Mülkünüzün profesyonel cihazlar kullanarak, avantajlı özelliklerini ön plana çıkararak yapılan profesyonel çekimler ile daha çok alıcı adayının ilgisini çekmeyi ve satış hızını artırmayı planlarız. Bunun yanında ofisimize özel 360 derece Sanal Tur çekimi yapan cihazımız sayesinde gerçek alıcıların evimizi görmesini sağlayıp, satış oranımızı ortalama %17 oranında artırmaktayız.

360 DERECE SANAL TUR

İstatistikler sonucu alıcı adaylarının videolu ilanlara daha çok ilgi gösterdiği ortaya çıktığından beri, bütün ilanlarımız için video çekimi yapıp, ilanınızın maksimum ziyaret sayısına ulaşmasını hedefleriz. Böyle birçok alıcı adayı ile satış şansımızı artırırız.

VİDEO

İstatistikler sonucu alıcı adaylarının videolu ilanlara daha çok ilgi gösterdiği ortaya çıktığından beri, bütün ilanlarımız için video çekimi yapıp, ilanınızın maksimum ziyaret sayısına ulaşmasını hedefleriz. Böyle birçok alıcı adayı ile satış şansımızı artırırız.

SOSYAL MEDYA PAZARLAMA

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi, sosyal medya kullanımının artması, pazarlamada sosyal medya kullanımını da önemli hale getirmiştir. Müşterilerimizden, meslektaşlarımızdan ve etki çevremizden oluşan sosyal medya hesaplarımızda mülkünüzün tanıtımını yaparak, tek bir alıcıyı bile ıskalamamaya çalışırız.

ALICI VERİTABANI BİLGİLENDİRME

Elektronik veri tabanında kayıtlı bulunan uygun alıcıların gayrimenkulünüze yönlendirilerek muhtemel alıcı kitlesinin arttırılması sağlanacaktır.

Emlak Pazarlama Planının Sözleşme Almaya Faydası

Yetki belgesi görüşmesinde emlak pazarlama planı çok işinize yarayacak. Pazarlama planınız sizi İnternet ilanı ve branda asmak harici bir şey yapmayan sıradan emlakçılardan ayrıştıracak. Rakip Pazar Analizi sunumundan sonra mülk sahibinin itirazlarını karşılayacaksınız. İtirazlarını doyurucu şekilde karşıladıktan sonra ön sunum dosyanızın hizmet taahhüdü bölümünü açıp imza atacaksınız ve mülk sahibine vereceksiniz. Sonra yetki belgenizi uzatıp ona imza alacaksınız.

7 views0 comments
bottom of page